Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów przedszkolnych w wyniku uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego
Rejs po Wiśle z Sindbadem Żeglarzem
W dniu dzisiejszym, Biedronki i Ancymonki wyruszyły na wycieczkę do Krakowa na ROZŚPIEWANY REJS Z SINDBADEM ŻEGLARZEM, podczas którego poznały Kapitana statku, Sindbada i załogę, która przez godzinę zabawiała dzieciaki angażując je w liczne zabawy i ucząc wesołych piosenek. Spektakl odbył się na statku Nimfa podczas godzinnego rejsu po Wiśle.
Kolorowy i bardzo roztańczony spektakl, a do tego piękna słoneczna pogoda przyczyniły się do wspaniałych humorów naszych zerówkowiczów. W drodze powrotnej do domu na dzieciaki czekała jeszcze jedna atrakcja, wizyta w Mc Donald's, gdzie każdy został zaopatrzony w zestaw Happy Meal pełen smacznych niespodzianek;)M.P.
"Mistrz Tabliczki Mnożenia 2015/2016"
W dniu 9 czerwca o godzinie 8.00 został przeprowdzony III etap (finał) szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 13 uczestnków, którzy w dwóch poprzednich etapach wykazali się najlepszą znajomością tabliczki mnożenia oraz refleksem.
Po sprawdzeniu prac okazało się, że uczestnikiem finału, który jako pierwszy oddał bezbłędnie napisany sprawdzian był Tobiasz Głąb, który został "Mistrzem Tabliczki Mnożenia" w roku szkolnym 2015/2016.
Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
M.W., A. S., M. S.
Z wizytą w gospodarstwie
10 czerwca klasa Ia i oddział przedszkolny 0A "Ancymonki" odwiedziły gospodarstwo państwa Mikołajczyków w Woźnikach. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele różnych zwierząt, między innymi kucyki, kury, kaczki, gołębie, indyki i wiele innych. Jednak największą popularnością cieszył się piękny, kolorowy paw. Ciekawostką dla uczniów było strusie jajo, które jak się dowiedzieliśmy może zastąpić około 30 kurzych jaj. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z takich nietypowych zajęć i polecają innymi wizytę w tym wspaniałym "mini zoo".
Zobacz zdjęcia:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=733
Dzień z klockami LEGO
8 czerwca zajęcia lekcyjne dla klasy dla klasy IA zakończyły się dość niecodziennie, gdyż uczniowie po planowych lekcjach pojechali na wycieczkę... Dzieci wyprawę zaczęły od seansu kinowego w Cinema City w Bielsku-Białej. Animowana bajka dostarczyła uczniom wiele radości i wprawiła wszystkich w doskonały humor. Tuż po wizycie w kinie, dzieci udały się na największą w Polsce wystawę klocków Lego do centrum handlowego Gemini Park. Wpierw uczniowie zobaczyli wspaniałe budowle, które niezwykle realistycznie odwzorowały naszą rzeczywistości, między innymi postać Roberta Lewandowskiego, Pałac Kultury i Nauki czy statek Titanic. Jednak punktem wycieczki, który dzieci zadowolił najbardziej była oczywiście... zabawa klockami. Bawialnia Lego przygotowała dla dzieci różnorodne klocki, różnych rozmiarów, kolorów i kształtów. Uczniowie zainspirowani tym, co zobaczyli wcześniej, przystąpili ochoczo do tworzenia własnych budowli. W tak miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko, jednak nie martwimy się tym, gdyż 17 czerwca czeka nas kolejna wycieczka
Zobacz fotorelację:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=732
Dzień Rodziny - podziękowanie wraz z listą sponsorów
LISTA SPONSORÓW PIKNIKU RODZINNEGO
ORGANIZOWANEGO NA STADIONIE LKS WIKLINIARZ WOŹNIKI
4 CZERWCA 2016 ROKU
- DOLINA NIDY
- FIRMA NORGIPS –REGIPS
- SKŁAD BUDOWLANY SYLWIA
- SKŁAD BUDOWLANY HENVAL
- SKAŁAD BUDOWLANY FAKRO
- FIRMA BAUMIT
- P. SYLWIA I ANDRZEJ CHOJNA
- P.MARCIN I MARTA BOŁOZ
- EURO WOŹNIKI P. CZARNY
- P.ANNA I GRZEGORZ SABUDA
- PAŃSTWO TYRAŁA
- PAŃSTWO MYŚLIWIEC
- HURTOWNIA OWOCÓW ANDRYCHÓW
- FIRMA OLEX
- KASA STEFCZYKA ODZ. WADOWICE UL ZATORSKA 2
- FIRMA MCM
- FIRMA FIBERLINK
- LKS WIKLINIARZ WOŹNIKI
- OSP WOŹNIKI
- P. MARIAN ADAMCZYK
- LAJKONIK SNACKS SP. Z.O.O
- DINOZATORLAND
- KIKA WADOWICE
- EXLIBRIS WADOWICE
- WAROWNIA INWAŁD
DZIĘKUJEMY!!!
DZIEŃ RODZINY
Jedno jest takie miejsce na ziemi
Gdzie nie jesteśmy sami,
W którym możemy pogadać
Z naszymi rodzicami.
Przytulić się do taty
Przytulić się do mamy
Najpewniejszy ratunek i pociecha!
Przytulić się do mamy
Przytulić się do taty
I już smutek, już zmartwienie w mig ucieka!
Dzień 4 czerwca 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu naszej szkoły. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości Dnia Rodziny. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy we współpracy z Gronem Pedagogicznym przygotowali uroczystość na stadionie SKS „Wikliniarz”.
Najpierw uczniowie naszej szkoły powitali wszystkich gości. Rodzice z dumą przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy. Następnie wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie występem artystycznym, przygotowanym pod czujnym okiem swoich nauczycieli i wychowawców. Nasze dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu krasomówczego oraz wokalnego drzemie nich duży potencjał taneczny. Na scenie nie zabrakło elementów gry aktorskiej. Do niezapomnianych chwil należał występ rodziców wraz z nauczycielami, którzy przenieśli wszystkich widzów do świata bajki w spektaklu zatytułowanym „Mądre rady Baby Jagi”.
Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Każdy zakupiony los brał udział w losowaniu nagród głównych tj. tabletu, odkurzacza przemysłowego, umywalki, ekspresu do kawy, torby na laptopa i pendrive. Do innych ciekawych atrakcji należała jazda na kucyku, malowanie twarzy oraz dmuchana zjeżdżalnia. W trakcie imprezy można było też napić się kawy, zjeść ciasteczko, kiełbaskę na gorąco oraz ugasić pragnienie zimnymi napojami. Nie zabrakło także licznych konkurencji sportowych, w których swoich sił mogły spróbować nie tylko dzieci ale także rodzice i nauczyciele. Swoistą frajdą był pokaz strażacki, który zakończył się orzeźwiającym prysznicem.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne i społeczne, zachowując tym samym tradycje budowane w społeczności lokalnej.
Zobacz fotorelację w galerii zdjęć:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=731
Laureaci gminnego konkursu plastycznego
Organizatorem gminnego konkursu plastycznego pt. „Dzieci z całego świata” był Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach. W dniu 24 maja 2016 r. komisja konkursowa wybrała prace, którym zostały przyznane miejsca oraz wyróżnienia. Na konkurs spłynęło ogółem 177 prac.
I kategoria: przedszkole oraz zerówka
II kategoria: klasy I – III szkoły podstawowej;
III kategoria: klasy IV – VI szkoły podstawowej;
w dwóch grupach konkursowych:
Grupa I – lalki, pacynki, kukiełki
Na konkurs zostały złożone 23 prace.
Grupa II – rysunek, grafika, malarstwo
Na konkurs zostały złożone 154 prace.
W konkursie zostały nagrodzone następujące osoby:
Grupa I – lalki, pacynki, kukiełki
Kategoria I / złożono 3 prace/
wyróżnienie: Helena Grolik
Kategoria II /złożono 21 prac/
III miejsce Oliwia Hardek
Grupa II – rysunek, grafika, malarstwo
Kategoria I / złożono 84 prace/
I miejsce Anna Piszczek – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce Maciej Chudy – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce Igor Bałys – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
wyróżnienia:
Oliwier Tomczyszyn - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Bartłomiej Dubel – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kamila Studnicka – opiekun Magdalena Piotrowska
Wiktoria Krakowska – opiekun Magdalena Piotrowska
Adrian Kwarciak– opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Julia Pająk – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria II / złożono 49 prac/
I miejsce Oliwier Chojna – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce Tomasz Kozioł – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Wyróżnienia:
Gaja Kuś - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Aleksandra Polak- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Zuzanna Tabak- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Aleksandra Dubel - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Oliwia Kapica- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Magdalena Wiktor - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria III /złożono 21 prac/
II miejsce Maria Dziedzic - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Wręczenie nagród odbyło się 28 maja (SOBOTA) 2016 o godzinie 16:00 podczas Dnia Dziecka – Postaw na Rodzinę, na placu przy Ośrodku Kultury w Tomicach.
Dzień otwarty - 7 czerwca
Zapraszamy na ostatni w tym roku Dzień otwarty - wtorek 7 czerwca, godz, 16.00-17.00.
Dzień Rodziny - zapraszamy
W przypadku deszczu w dniu 4.06 zapraszamy na godzinę 15.00 na salę gimnastyczną
przy Szkole Podstawowej w Woźnikach.
Jeśli pogoda dopisze, spotykamy się o 15.00 na boisku przy Skawie
Cena kiełbaski - 4 złote.
Kliknij, aby zobaczyć więcej: Zaproszenie_-_Dzień_Rodziny.pdf
UWAGA - ważne!
Szanowni Państwo,
w związku z tym, że czerwiec jest ostatnim miesiącem roku szkolnego 2015/2016, prosimy o zgłoszenie informacji o planowanej nieobecności dziecka w miesiącu czerwcu do 31 maja. Ewentualny zwrot pieniędzy za nieplanowaną nieobecność dziecka w czerwcu będzie można odebrać osobiście w Urzędzie Gminy Tomice.
WYCIECZKA KLASY VI DO WROCŁAWIA
W dniach 30 – 31 maja 2016 roku uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Punktualnie o godzinie 6:00 wyruszyliśmy w podróż autobusem. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy do Wrocławia gdzie czekał na nas pan przewodnik. Najpierw udaliśmy się do Oddziału Muzeum Narodowego aby obejrzeć Panoramę Racławicką. Bez wątpienia jest to malowidło, które przeniosło nas w inną rzeczywistość i inny czas. Poznaliśmy także historię bitwy pod Racławicami i wysłuchaliśmy wykładu o powstaniu i dziejach tego wyjątkowego malowidła.
Następnie udaliśmy się do wrocławskiego Zoo oraz Afrykarium. Przewodnik opowiedział nam o warunkach życia, odżywianiu i zachowaniu różnych gatunków zwierząt tj. małp człekokształtnych, tygrysów, rysiów, żyraf, niedźwiedzi. W Afrykarium zobaczyliśmy także ryby zamieszkujące morza i oceany. Naszą uwagę zwróciły rekiny, płaszczki i żółwie. Spotkaliśmy stado pingwinów i bawiące się foki oraz olbrzymie hipopotamy. W całym obiekcie panował afrykański klimat.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Hali Stulecia. Hala dzięki potężnej konstrukcji i systemowi oświetlenia , tworzy wnętrze, zbliżone do charakteru wnętrza Panteonu. Z tarasu Hali Stulecia mogliśmy podziwiać przepiękną fontanną.
Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie zachwyciła nas przepiękna roślinność. Urocze alejki, różnorodne kwiaty i drzewa, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły nam odpocząć i zapomnieć o trudach dnia codziennego.
Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się do hotelu. Po zakwaterowaniu w pokojach i obiadokolacji wróciliśmy na plac Hali Stulecia, gdzie obejrzeliśmy wieczorny spektakl „Grające Fontanny”.
Kolejny dzień zwiedzania rozpoczęliśmy wcześnie rano po obfitym śniadaniu. Pan przewodnik zabrał nas na Ostrów Tumski i wrocławski Stary Rynek. Z Ostrowa Tumskiego przeszliśmy na starówkę, podziwiając piękne gotyckie kościoły i budowle. Niestety czas płynął bardzo szybko i ok. godziny 14:00 udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż mijała bardzo wesoło i przyjemnie. Podczas postoju udaliśmy się do restauracji Mc Donald’s, aby zregenerować swoje siły. Pełni wrażeń powróciliśmy do Woźnik. Bez wątpienia była to jedna z ciekawszych wycieczek.
Wycieczka Cukiereczków do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego
W dniu 10 maja Oddział Przedszkolny Cukiereczki wybrał się z wychowawczyniami na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Wycieczka do ZOO była ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze 3 i 4-latki. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Wyprawa ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach Zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Dla naszych milusińskich największą atrakcją było zobaczenie różnorodnych zwierząt z rozmaitych krańców świata. Dzieciom najbardziej podobały się zwierzęta egzotyczne: „ długoszyjne", cętkowane żyrafy, skoczne małpy, ogromne hipopotamy, afrykańskie słonie, groźne lwy i tygrysy. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory.Dziękujemy za udział w wycieczce babciom, rodzicom i rodzeństwu. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka Cukiereczków do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. A.H.
Nasz sukces w wojewódzkim konkursie
Konkurs XIX Dni Papieskich odbywał się 8- 21 maja 2016r w Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizatorem był PKS „ św. Józef”. Celem konkursu, jak co roku, było przybliżenie postaci św. Jana Pawła II- jego życie, działalność i naukę, a w szczególności przesłanie, jakie nasz papież skierował do ludzi młodych. W tym roku wydarzenie to było jednocześnie promocją Światowych Dni Młodzieży, stąd też hasło Dni Papieskich: ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież zmagali się w różnych konkurencjach artystycznych, takich jak przegląd literackich prac autorskich, poezji religijnej recytowanej, pieśni religijnej śpiewanej i w wykonaniu instrumentalnym. Uczestnicy mieli również szanse doskonalić zdolności fizyczne w szeregu konkurencji sportowych.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
Dn. 28 IV 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace plastyczne Ogółem na konkurs nadesłano 137 prac, wykonanych niekiedy wyszukanymi technikami . Oto laureaci z naszej szkoły:
KATEGORIA I
Dzieci przedszkolne i zerówki
I nagroda
ZOFIA MIKOŁAJCZYK- praca pt: ,,Pozdrawiam z Kalwarii Zebrzydowskiej
II nagroda ex aequo
HELENA GROLIK- praca pt: ,,Modlitwa Jana Pawła II przed obrazem Matki Bożej
PATRYCJA PASIEKA - praca pt: ,,Śladami św. Jana Pawła II”
III nagroda ex aequo
BARTŁOMIEJ DUBEL- praca pt: ,,Błogosławimy tym, którzy tutaj się modlą”
NADIA PIERZCHAŁA- praca pt: ,,Papież modlący się w Kalwarii”
KATEGORIA II
Dzieci klasy I i II Szkoły Podstawowej
I nagroda ex aequo
MARCIN KOZIOŁ- praca pt: ,,U drzwi Kalwaryjskiego Sanktuarium”
TOMASZ KOZIOŁ- praca pt: ,,Sanktuarium Pasyjno-Maryjne”
II nagroda
ALEKSANDRA DUBEL- praca pt: ,,Nasz Papież w Kalwarii Zebrzydowskiej”
III nagroda
ROKSANA WOŹNICZKA- praca pt: ,,Kochajcie Matkę Bożą Kalwaryjską”
KATEGORIA III
Dzieci klasy III i IV Szkoły Podstawowej
I nagroda
MARIA DZIEDZIC -praca pt: ,,Kalwaria z Papieżem i uczynki miłosierdzia”
Wyróżnienia
ILONA PAJĄK – praca pt: ,,Pozdrowienia z Kalwarii Zebrzydowskiej”
ALEKSANDRA WYROBISZ– praca pt: ,,Kalwaria Zebrzydowska i św. Jan Paweł II”
PRZEGLĄD POEZJI RELIGIJNEJ RECYTOWANEJ
Jak co roku Przegląd Poezji Religijnej Recytowanej, odbywający się w ramach Dni Papieskich zgromadził wielu uczestników. Szczególnie liczne były kategorie- dzieci przedszkolne i zerówki, dzieci klas I-III oraz dzieci klas IV-VI. Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać tych najlepszych.
Kategoria dzieci przedszkolne i zerówki:
Wyróżnienie:
Emilia Wiktor- tytuł utworu: "Miś Marysi", autor utworu: Beata Rybak
Kategoria dzieci klas I- III
II miejsce
Oliwia Hardek- tytuł utworu: "Posłuchaj", autor utworu: Brat Tadeusz Ruciński
Kategoria dzieci klas IV- VI
II miejsce
Aleksandra Dębska- tytuł utworu: ,, Pakowała się babcia do nieba”, autor utworu: Małgorzata Nawrocka
III miejsce
Emilia Maślona- tytuł utworu: ,, Psalm 150”, autor utworu: Leszek Aleksander Moczulski
Przegląd literackich prac autorskich w formie wiersza
Kategoria- dzieci klas IV- VI
II miejsce
Aleksandra Dębska-za utwór pt: ,,Pozwólmy”
Wszystkich laureatów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za obecność z laureatami na gali rozdania nagród.
Gratulujemy!!!
Kolejny sukces naszych uczniów
16 maja, na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu palstycznego "Wszechświat władcą czterech żywiołów", organizowanego w ramach XVI Festiwalu Nauki. W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, główna nagroda trafiła do uczennicy naszej szkoły, a zdobyła ją Marlenka Łopatecka z Oddziału Przedszkolnego "A". II miejsce trafiło do Patrycji Pasieki z Oddziału Przedszkolnego "B", a wyróżnienia zdobyły: Nina Grabowska i Andżelika Łopatecka z Oddziałów Przedszkolnych "A" i "B". Zwyciężczynie dumnie reprezentowały naszą szkołę i z wielką radością odbierały przyznane im nagrody. Gratulujemy sukcesu;)
M.P.
Wycieczka Ancymonków
24 maja, w piękny majowy poranek, Ancymonki wyruszyły na niezbyt odległą, lecz bardzo wyczekiwaną wycieczkę do Wadowic, której celem było zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II, ale nie tylko. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika na temat życia papieża, oglądały przedmioty z dawnych lat i zadawały mnóstwo pytań dotyczących faktów z życia świętego. Po godzinnym zwiedzaniu muzeum, głodni i spragnieni odwiedziliśmy restaurację Ogrodowa, gdzie posililiśmy się pyszną pizzą i orzeźwiającymi lodami. Na koniec pospacerowaliśmy po rynku wadowickim, gdzie schłodziliśmy łapki w fontannie. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na pyszny obiadek, na który zabrakło niestety miejsca w brzuszkach Ancymonków.
M.P.
Klasa III i V na wycieczce w Krakowie
18 maja 2016r. klasy III i V wraz z wychowawczyniami pojechały do Krakowa, by obejrzeć film w formacie 3D pt. „Księga dżungli” oraz zwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej. Po założeniu okularów widzowie przenieśli się w piękny krajobraz dżungli i wraz z chłopcem o imieniu Mowgli wyruszyli w fascynującą podróż, podczas której bohater odkrył swoje pochodzenie. W czasie wędrówki towarzyszyli mu pantera Bagheera oraz niedźwiedź – filozof Baloo. Film od pierwszych do ostatnich minut trzymał wszystkich w napięciu, gdyż chłopiec musiał pokonywać różne, czyhające na niego przeszkody. Po projekcji uczestnicy wycieczki udali się do muzeum. Tam wraz z przewodnikiem podziwiali stałe ekspozycje przedstawiające rozwój inżynierii miejskiej Krakowa od XV w. – tramwaje, samochody, motocykle, gazomierze, wodomierze, sieć kanalizacyjną i wodociągową oraz urządzenia gospodarstwa domowego. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach interaktywnych, podczas których bawiąc się urządzeniami poznawali prawa fizyki.
Wycieczka ta zapewne na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domów i gorąco polecają taki wyjazd swoim kolegom i koleżankom.
T.K./I/B.
Zdjęcia z wycieczki kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=723
Lista kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych do Oddziałów Przedszkolnych
III EKOLOGICZNA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI
„Patrz tam, gdzie inni patrzą
i zobacz to, czego inni nie widzą.”
W tym roku tematem III Ekologicznej Olimpiady Kreatywności była zdrowa żywność.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Ekologiczna Olimpiada Kreatywności składała się z dwóch części. W pierwszej części drużyny ze szkół podstawowych z Tomic, z Witanowic, z Woźnik oraz dwie nowe drużyny z Bachowic i Spytkowic zmierzyły się z Wyzwaniem Na Już, podczas którego zdobyły pierwsze punkty. Wyzwanie Na Już to zadanie, które trzeba rozwiązać w niedoborze czasu i materiałów. Tym razem drużyny miały zbudować w czasie 7 minut urządzenie służące do wyławiania pierścieni znajdujących się pod wodą. Zadanie polegało na wyłowieniu z wody jak największej liczby pierścieni. Uczestnicy mieli do dyspozycji następujące materiały: słomki, naklejki, spinacze do papieru, wykałaczki, kubki plastikowe i papierowe oraz rolki po papierze toaletowym. Liczyła się pomysłowość, funkcjonalność i trwałość urządzenia. Ekspertami oceniającymi to zadanie byli: pani Mira Sabatowicz, pan Daniel Pacek oraz pani Jolanta Mazurkiewicz. Po wyczerpującym zadaniu w Wyzwaniu Na Już uczestnicy mogli złapać oddech i nabrać sił podczas poczęstunku. Druga część olimpiady rozpoczęła się tańcem słońca wykonanym przez mieszkańców planety Naturia, w którą na czas olimpiady zamieniła się sala gimnastyczna naszej szkoły. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości przez panią dyrektor Lidię Wilk, prowadzące - Morelka i Poziomka zapoznały gości planety z treścią Wyzwania Drużynowego, czyli zadania, nad którym drużyny pracowały przez kilka miesięcy w swoich szkołach. Drużyny miały wybrać charakterystyczny dla danego rejonu Polski ekologiczny produkt żywnościowy i zaprezentować go w humorystycznej reklamie. Ponadto należało skomponować oryginalną ścieżkę dźwiękową do reklamy i wykonać produkt żywnościowy z materiałów ekologicznych. Zmagania drużyn oceniali eksperci: pani Jolanta Mazurkiewicz, pani Mira Sabatowicz, pan Paweł Kręcioch oraz pan Ryszard Góralczyk. Suma punktów zdobytych podczas Wyzwania Na Już oraz podczas Wyzwania Drużynowego zdecydowała o wygranej. Zwycięzcami okazała się drużyna „Ekobajtki” ze Szkoły Podstawowej w Radoczy. GRATULUJEMY!!! Nagrody wręczył wójt Gminy Tomice pan Witold Grabowski. Uhonorowano również ekspertów za ich ciężką pracę w jury a także trenerów za przygotowanie drużyn.
Dziękujemy wszystkim za udział w III Ekologicznej Olimpiadzie Kreatywności oraz za pomoc w jej przygotowaniu
i zapraszamy za rok.Zobacz zdjęcia w galerii: http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=722
WYCIECZKA KLASY I B DO PARKU MINIATUR I WAROWNI W INWAŁDZIE
WYCIECZKA KLASY IB DO PARKU MINIATUR I WAROWNI W INWAŁDZIE.
Klasa I B i niektórzy uczniowie z klasy II A, wraz z nauczycielami: M. Garus i M. Lachendrowicz oraz rodzicami, wzięli udział w wycieczce do Inwałdu. W Parku Miniatur zobaczyli najsłynniejsze zabytki świata, w skali 1:24. W Warowni - osadzie średniowiecznej - zwiedzili chatę garncarza, powroźnika, tkacza, szewca i kowala. Największe wrażenie wywarła na zwiedziających Piramida Tutenchamona, Park Ruchomych Smoków oraz Wystawa Interaktywna. W lunaparku dzieci korzystały "do woli"z wszystkich możliwych atrakcji. Było SUPER!
Archiwum Aktualności