15 GZ Wodni Przyjaciele wzięli udział w biegu dla Szymona.
(kliknij artykuł https://spwozniki.edupage.org/text16/?)
15 GZ Wodni Przyjaciele wzięli udział w biegu dla Szymona.
(kliknij artykuł https://spwozniki.edupage.org/text16/?)
Wyniki_rekrutacji_OP_2016_2017.PDF (kliknij, aby zobaczyć)
Oswiadczenie_-_potwierdzenie_woli_przyjecia_kandydata_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
(kliknij, aby pobrać)
Gmina Tomice przystąpiła do konkursu "PODWÓRKO NIVEA", w którym można wygrać wyjątkowe rodzinne miejsce zabaw. Jako lokalizację wskazany został teren w Tomicach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Będzie to miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców. Zgłoszona lokalizacja placu zabaw w Tomicach spełniła wszystkie kryteria regulaminu konkursu i została już wprowadzona do systemu organizatora, dzięki czemu widnieje już na oficjalnej stronie Konkursu "Podwórko NIVEA" - www.nivea.pl.
To czy podwórko Nivea powstanie właśnie w Tomicach zależy tylko od mieszkańców naszej Gminy i jej sympatyków, a dokładniej rzecz ujmując od głosowania internetowego. Aby tak się stało nieodzowna jest aktywność internautów poprzez elektroniczne głosowanie. Im więcej głosów oddamy na naszą lokalizację tym większa szansa na znalezienie się w gronie 40 miejsc, w których firma Nivea wybuduje nowoczesne place zabaw dla dzieci.
"Podwórko NIVEA" odpowiadać ma na potrzeby dzieci w różnym wieku oraz nawiązywać do klasycznych zabaw, popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka lub zabawa na trzepaku. Dzięki temu, miejsce to będzie czymś więcej niż tradycyjnym placem zabaw dostępnym wyłącznie dla dzieci.
Głosowanie odbywać się za pośrednictwem strony www.nivea.pl/podworko2016. Trwać ono będzie w dwóch etapach tj. etap I od dnia 5 maja 2016 r. do 2 czerwca r. do godziny 23:59:59 i etap II od dnia 3 czerwca 2016 r. do 30 czerwca 2016 r. do godziny 23:59:59. W każdym etapie głosowania wyłonionych zostanie 20 zwycięskich lokalizacji.
Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na Gminę Tomice i lokalizację w "Podwórka NIVEA" w Tomicach. Codziennie będzie można oddać jeden głos.
JAK GŁOSOWAĆ?
1. znajdujemy na liście: TOMICE
2. potem klikamy "głosuj"
3. wyskakuje okienko informujące o konieczności podania adresu e-mail
4. następnie na e-mail dostaniemy informację o oddanym głosie i musimy kliknąć link aktywizacyjny aby nasz głos był ważny!!! (jeśli nie otrzymamy informacji na skrzynkę odbiorczą o oddanym głosie należy sprawdzić SPAM tam na pewno będzie e-mail z linkiem aktywizacyjnym, na który należy kliknąć aby potwierdzić swój głos)
5. GŁOSUJMY I INFORMUJMY ZNAJOMYCH
Prosimy o wsparcie. Codziennie każdy ma możliwość oddania jednego głosu z jednego adresu e-mail, a im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną i wspólną zabawę. Zachęcamy do głosowania całe rodziny.
Bieganie jest sportem mającym w sobie wiele z harcerskiego ducha. Dlatego 2 maja w Święto Flagi harcerze z 14 DH Krople Rosy wzięłi udział w harcbiegu - największej wirtualnej imprezie biegowej. I do tego mogliśmy w ten sposób jeszcze komuś pomóc. Nasze wpisowe za bieg zostało przeznaczone na cele charytatywne - w tej edycji zostało przekazane na Szymona Jarosza z Zatora. Chłopiec jest bratem jednego z harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej. Zgłosiliśmy nasz 10 osobowy zespół (Alina Hardek, Krzysztof Szydło, Julia Drzazga, Sandra Placek, Aleksandra Orkisz, Emilia Maślona, Natalia Ściera, Piotr Matyjasik, Dawid Wardęga, Kamil Gawęda) w konkurencji bieganie na 3 km. Bieg rozpoczęliśmy o godz. 11:00 spod kościoła pw. W.N.M.P. w Woźnikach, naszej miejscowości. Udaliśmy się na granicę naszej miejscowości z miejscowością Zygodowice. Potem ul. Wspólną, ul. Wadowicką, ul. Wikliniarzy, ul. Kolejową na łęg i drogą polną na miejscowy stadion sportowy LKS Wikliniarz Woźniki. Na zakończenie biegu resztkami sił dotarliśmy wszyscy na metę. Zakończeniem naszej trasy była solidna porcja pysznych lodów w znanej na okolicę woźnickiej lodziarni lodów włoskich. W trakcie biegu mieliśmy przygotowany wcześniej na zbiórce plakat Biegniemy dla Szymonka oraz z okazji Dnia Flagi biało - czerwone chorągiewki i flagi.
A.H. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Harcbieg 02.05.16 Święto Flagi.
28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Woźnikach odbył się finał VI Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Wójta Gminy Tomice”. W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych. Dyktando konkursowe pt. Jednodniowa wycieczka szkolna przygotowała metodyk języka polskiego p. Małgorzata Duda. Prace konkursowe oceniała komisja, w skład której weszli nauczyciele uczący w szkołach podstawowych. W tym roku szkolnym to uczennice klas szóstych wykazały się najlepszą znajomością zasad ortograficznych. Dyktando konkursowe nie było zbyt trudne, a różnice w punktacji były minimalne.
Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica ze SP w Witanowicach Justyna Russek; tytuł I Wicemistrza wywalczyła Aleksandra Dębska ze SP W Woźnikach; a tytuł II Wicemistrza przypadł w udziale Oliwii Harnik również ze SP w Woźnikach. Nagrody główne dla laureatów konkursu ufundował Wójt Gminy Tomice. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.
T.K.
26 kwietnia dzieci z klasy II b zapamiętają na długo, to był dzień wypełniony atrakcjami aż po brzegi. Pierwszą z nich była sztuka „Doktor Dolittle” w teatrze Groteska. Wszyscy z bijącym sercem i zaciekawieniem, które w miarę upływu czasu nie malało, oglądali przedstawienie trwające 140 minut. Dzieci były zachwycone muzyką, efektami dźwiękowymi i wizualnymi oraz kreatywnymi strojami aktorów. Podobały się również pełne komizmu sceny i postacie. Warto tę sztukę zobaczyć, polecamy wszystkim. Kolejną atrakcją były warsztaty czekoladowe w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Jej zapach pobudził zmysły i kreatywność dzieci. W kilkadziesiąt minut powstały praliny o najróżniejszych kształtach i kolorach, przy okazji oczywiście można było nacieszyć nie tylko oczy, ale również podniebienie. Jedni próbowali dyskretnie, inni – wręcz przeciwnie. Po spakowaniu smakołyków czekoladowych wykonanych własnoręcznie, przyszła pora na ostatni punkt programu dzisiejszego długiego dnia – Ogród Doświadczeń. Tu dzieci mogły wykorzystać swoje zapasy energii zmagazynowanej w ciągu dnia. Na sześciu hektarach parkowej zieleni mogliśmy korzystać z dużych urządzeń, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością. Dzieci mogły więc obserwować tęczę dzięki olbrzymiemu pryzmatowi, znaleźć się w tłumie dzięki ogromnemu kalejdoskopowi, obserwować zjawisko fal akustycznych, czy stworzyć wir wodny. To tylko niektóre doświadczenia, ze wszystkich możliwych do wykonania. Po zwiedzaniu ogrodu czekała jeszcze jedna słodka niespodzianka – pyszne gofry. W drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory, śpiewom i śmiechom nie było końca.
Zdjęcia do zobaczenia w Albumie fotograficznym.
L.P.
Problemy ekologiczne dotyczą nas wszystkich, ponieważ wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednej planety, której los zależy od nas samych. Dlatego tak ważne jest kształtowanie proekologicznych postaw od najmłodszych lat. Nasza szkoła kładzie duży nacisk na edukację ekologiczną, nie można było więc pominąć Dnia Ziemi, który dla dzieci był dniem pełnym wrażeń. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono i już od samego rana mogli składać życzenia Ziemi. Dzieci młodsze wykonały piękne rysunkowe życzenia, natomiast starsze – pisały je na dużym arkuszu szarego papieru. Dzieci życzyły Ziemi między innymi, żeby ludzie segregowali śmieci, oszczędzali wodę, nie wypalali traw. To tylko niektóre życzenia, wszystkie można obejrzeć i przeczytać na gazetce na górnym korytarzu. Uczniowie klas drugich w sposób szczególny uczcili ten dzień – pisali listy od Ziemi do ludzi. Ziemia dziękowała w nich za filtry powietrza, parki narodowe, oczyszczalnie ścieków a prosiła o segregowanie śmieci, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, mądre gospodarowanie bogactwami naturalnymi. Najlepsze listy można przeczytać na gazetce na górnym korytarzu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu tego dnia do Albumu fotograficznego.
Opiekunowie SRU
28 kwietnia, komisja konkursowa w składzie: pani Ewelina Wiercimak i pani Marta Spisak wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego "Moja przygoda z książką". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. W II kategorii wiekowej, klasy IV-VI, do konkursu stanęła tylko 1 praca, której autorem jest Patryk Ziętek, uczeń klasy IV i jemu przyznana została nagroda za udział w konkursie. W I kategorii wiekowej, klasy 0-III, na konkurs wpłynęło 11 prac i komisja nagrodziła 4 z nich.
Oto laureaci:
wyróżnienie - Anna Chudy klasa 0A
miejsce III - Igor Bałys klasa 0B
miejsce II - Oliwia Hardek - klasa II A
miejsce I - Radosław Dębski - klasa IA
Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
M.P.
W sobotę 23 kwietnia z wadowickiego rynku ruszyła I chorągwiana piesza pielgrzymka ZHP do Kalwarii Zebrzydowskiej. W pielgrzymce wzięli również udział harcerze z 14 DH Krople Rosy z Woźnik. Plan dwudniowej pielgrzymki był bardzo napięty, wypełniony wieloma zadaniami i uroczystościami. Pielgrzymkę rozpoczęto o godz. 9:00 na Rynku w Wadowicach,Trasa do Kalwarii trwała około 6 godz. Harcerze nieśli ze sobą swój ekwipunek. Pogoda w pierwszy dzień dopisała. Peleryny przeciwdeszczowe były potrzebne dopiero w nocy na dróżkach kalwaryjskich i w niedzielę. Po zostawieniu w Zespole Szkół na ul. Mickiewicza ekwipunku i dotarciu ok. 16:30 do Sanktuarium nastąpiło uroczyste wejście. Kolejnym punktem była obiadokolacja. Od 17:30-18:45 drużynowi i instruktorzy wzięli udział zajęciach "Wychowanie duchowe w życiu drużyny”. Wędrownicy, harcerze starsi – zajęcia z zaproszonym gościem związane z działaniami pomagania innym, Harcerze – poznawali ciekawostki Sanktuarium w Kalwarii. 19:00 uroczysta Msza Święta z biskupem Damianem Muskusem . Wieczorny program trwał do późnych godzin nocnych. Gra harcerska, koncert zespołu na scenie przy klasztorze. Na koniec pierwszego dnia pielgrzymki wielkie wyzwanie i przeżycie dla harcerzy "DROGA ŚWIATŁA". Rozpoczęta przy kaplicy Grobu Pańskiego, zakończona po północy tradycyjnym harcerskim kręgiem. Niedzielny program był również wypełniony do ostatniej minuty. Pobudka 7:30, śniadanie i porządki, sprzątanie szkoły. Pakowanie plecaków dh hm. Marcin Homel spakowane plecaki przewiózł hufcowym Fiatem pod Sanktuarium Kalwaryjskie. Od 9:00-10:30 odbyły się warsztaty związane z ŚDM. Po których harcerze udali się do kaplicy Ukrzyżowania na mszę świętą odprawioną przez Kapelana ZHP Chorągwi Krakowskiej phm. Filipa Pajestka . Na zakończenie pielgrzymki uroczysty apel pożegnalny. Szczęśliwych harcerzy odebrali rodzice. Z ramienia Chorągwi Krakowskiej w uroczystościach uczestniczyli hm. Mariusz Siudek komendant chorągwi, hm. Anna Nowak z-ca komendanta ds. programowych. Z ramienia Komendy Hufca Ziemi Wadowickiej hm. Marcin Homel komendant hufca, phm. Sonia Knapczyk z-ca komendanta ds. programowych. Nie można nie wymienić pomysłodawcy, współorganizatora oraz komendanta pielgrzymki dh phm Dagmary Dudy z-cy komendanta ds. referatu harcerskiego w Komendzie Hufca Ziemi Wadowickiej. Bez jej zaangażowania, wiary i pracy związanej z wieloma uzgodnieniami pielgrzymka nie doszła by do skutku. Dziękujemy również oo. Bernardynom za serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę. A.H.
22 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja przyrody” z udziałem gadów, którą przeprowadziła Agencja Impresyjno Artystyczna „KLAPS- ART” z Krakowa. Nietypowe spotkanie ze zwierzętami okazało się bardzo interesujące. Opiekunka węży w sposób bardzo ciekawy opowiadała o budowie, czynnościach życiowych oraz zwyczajach tych jakże wspaniałych zwierząt. Nasi uczniowie mieli również okazję obejrzeć z bliska oraz dotknąć żywe węże. Żywa lekcja przyrody bardzo się wszystkim podobała i na pewno na długo zapadnie w pamięci.
Zobacz zdjecia: http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=715
EKO KSIĄŻKA KUCHARSKA
„Jesteśmy dziś karmieni przez przemysł spożywczy. Żywność projektuje się w sztuczny sposób, aby miała intensywny smak i dobrze prezentowała się na półkach sklepowych oraz w reklamach. Niestety współczesne badania naukowe jednoznacznie wskazują na istnienie ścisłej współzależności między składnikami syntetycznymi zawartymi w spożywanych produktach, a zdrowiem. Na szczęście wracamy do korzeni – na świecie, w Europie i w Polsce, rynek produktów ekologicznych stale się rozwija i przybywa certyfikowanych gospodarstw. Badania naukowe wskazują na wyższą zawartość przeciwutleniaczy w owocach i warzywach z upraw ekologicznych. To właśnie antyoksydanty chronią nas przed chorobami a niestety to one giną pierwsze podczas sztucznego oczyszczania i „majstrowania” przy żywności. Dlatego tak ważne jest dla zdrowia aby wybierać żywność z certyfikatem ekologicznym”.
Agnieszka Sienkiewicz, ekspert ds. żywienia Organic Farma Zdrowia
Cel:
Książka kulinarna powinna:
-stanowić podstawowe kompendium wiedzy dla każdego miłośnika ekologicznego stylu życia i gotowania, jak również dla wszystkich tych, którzy interesują się zdrowiem i zdrowym trybem życia;
-zawierać samodzielnie skomponowane i wypróbowane przepisy na smaczne i zdrowe potrawy;
- być wykonana w sposób atrakcyjny i estetyczny dla odbiorcy;
- stwarzać możliwość do rodzinnego przygotowania posiłku;
Zadanie: Wykonanie jednej kartki do EKO Książki Kucharskiej
Format: A4
Zawartość:
- przepis na 1 ekologiczny posiłek w ciągu 1 dnia : śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja
- zawierający: składniki, sposób i czas przygotowania, można również umieścić krótki osobisty komentarz do swojego dania,
- w prawym dolnym rogu : reprezentowana rodzina (imiona i nazwiska),
-dowolność w ozdobieniu;
-czcionka Times New Roman rozmiar 12;
- strona z ilustracją gotowego dania (technika dowolna np. zdjęcie, grafika komputerowa, rysunek, collage itp.)
Termin: do 4.05. 2016r
Zdjęcie (dobrej rozdzielczości) gotowej potrawy lub skan jej ilustracji prosimy nadsyłać w formie elektronicznej na adres aniolsie@op.pl w tytule podać Eko książka i nazwisko rodziny. Można również pracę plastyczną (opisaną na odwrocie nazwiskiem i imionami członków rodziny) złożyć osobiście u p. Agnieszki Sienkiewicz.
Ocenie podlega:
- zgodność przepisu z tematem zadania;
- trafność zaproponowanego posiłku na poszczególne pory dnia;
- pomysłowość i kreatywność wykorzystania produktów ekologicznych;
- estetyka wykonania ;
Postanowienia końcowe:
18 kwietnia br. uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Teresy Kolber przygotowali apel informacyjny związany z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski. W scence historycznej uczniowie przedstawili najważniejsze fakty i postaci z przeszłości naszego państwa. Wcielili się w rolę księcia Mieszka I i jego trzech doradców. Następnie wyświetlone zostały dwa krótkie filmy edukacyjne, które stanowiły dopełnienie powyższych informacji. Na koniec uczniom zostały zadane pytania, by sprawdzić stopień zrozumienia tematu. Wielu z nich mogło się poszczycić świetną znajomością historii Polski. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymali piątki do dziennika!
T.K.
Zobacz zdjęcia:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=713
W naszej szkole organizowany jest konkurs fotograficzny. Poniżej można zapoznać się z jego regulaminem - zachęcamy do udziału.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MOJA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ”
1. Organizator konkursu: p. Magdalena Piotrowska
2. Cele konkursu:
- zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek
- popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu
- upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki
3. Czas trwania konkursu: 11 – 25 kwiecień 2016r.
4. Rozstrzygnięcie konkursu: 28 kwiecień 2016r.
5. Uczestnicy konkursu:
I kategoria wiekowa – klasy 0 – III
II kategoria wiekowa – klasy IV – VI
6. Nagrody:
W każdej kategorii wiekowej przyznane będą trzy nagrody rzeczowe.
7. Warunki przystąpienia do konkursu fotograficznego:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie jednego zdjęcia, format 15/21, przedstawiającego książkę (ujęcie książki, miejsca, itp. w zależności od inwencji twórczej autora). Praca konkursowa musi posiadać na odwrocie metryczkę: Imię, nazwisko autora, klasa.
Prace konkursowe należy składać u organizatora konkursu
W zakładce "Regulaminy szkolnych konkursów" została dodana zakładka z wynikami III finałowego etapu szkolnego konkursu MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA 2016 - kilknij, aby zapoznać się z wynikami: https://spwozniki.edupage.org/files/Wyniki_II_etapu_konkursu.PDF
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
Po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest projekt "Już pływam", dzięki któremu 30 uczniów może uczestniczyć od marca do czerwca w zajęciach z pływania na wadowickiej pływalni "Delfin". Wyjazdy odbywają się w każdy czwartek w godz. 15:40 - 17:40. Koszty projektu pokryte są z budżetu Gminy Tomice, z budżetu Województwa Małopolskiego, a także cześć kosztów pokrywają rodzice uczniów biorących udział w projekcie.
Projekt ma na celu: - nabycie podstawowych umiejętności pływania przez uczestników projektu, tj. oddychanie w wodzie, orientacja pod wodą, poznanie elementów przygotowujących do pływania podstawowymi stylami, - wzrost zainteresowania pływaniem i potrzebą ruchu dzieci jako sposobu na podniesienie ogólnej sprawności fizycznej oraz zapobieganie i korygowanie wad postawy i skrzywień kręgosłupa;
- zapoznanie uczestników programu z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, zachowania się na pływalni, wystąpieniem możliwych zagrożeń na kąpieliskach oraz sposobami ich zapobiegania, co w konsekwencji doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa dzieci w czasie kąpieli w akwenach wodnych i kąpieliskach;
- zagospodarowanie wolnego czasu w celu zapobiegania patologiom społecznym i uzależnieniom.
M.P./L.P
„ Dlaczego pisze się wiersze?
Dlatego, że temu, kto je pisze,
wydaje się iż ma coś bardzo ważnego, osobistego do powiedzenia,
tak ważnego, że trzeba to ocalić i zapisać.”
ks. J.Twardowski
31 marca 2016r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem Pierwszy krok w poezję. Konkurs został zorganizowany przez p. Teresę Kolber i p. Martę Spisak w ramach realizacji projektu czytelniczego MEN pt. „Książki moich marzeń”, który nasza szkoła realizuje od września 2015r.
Uczniowie zaprezentowali wiersze znanych poetów m.in. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Wandy Chotomskiej. Dowiedzieli się, jak o otaczającym nas świecie, o dzieciach, ich zachowaniu i o uczuciach piszą poeci
i co o tym wszystkim myślą na przełomie dziejów.
Komisja konkursowa w składzie p. Dyrektor Lidia Wilk, p. Joanna Amrozi, p. Marta Spisak oceniała wygłaszane z pamięci teksty pod względem doboru repertuaru, właściwej dykcji, zastosowania odpowiedniej intonacji, tempa oraz stopnia pamięciowego opanowania tekstu.
Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii klas 0-III i w kategorii klas IV-VI.
Wyniki w pierwszej kategorii wiekowej:
I m. - Oliwia Hardek z kl. IIA,
IIm. - Igor Bałys z oddziału 0B,
IIIm. - Julia Mikołajczyk z kl. III;
wyróżnienia otrzymali: Igor Stawowy z oddziału 0A, Gaja Kuś z kl. IA, Aleksandra Dubel z kl. IB.
W drugiej kategorii wiekowej:
Im. - Aleksandra Dębska z kl. VI,
IIm. - Oliwia Harnik z kl. VI,
IIIm. - Monika Wilk z kl. V;
wyróżnienie przyznano: Zofii Placek z kl. IV.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim zwycięskim recytatorom serdecznie gratulujemy!!
T.K.
Zobacz zdjęcia w galerii:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=709
Dnia 17 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gościliśmy 11 czteroosobowych drużyn z gmin: Brzeźnica, Spytkowice i Tomice. Punktualnie o godzinie 9.00 pani dyrektor Lidia Wilk, pan st. wizytator Krzysztof Kania oraz policjanci z KPP w Wadowicach przywitali wszystkie drużyny i opiekunów. Drużyny rywalizowały ze sobą teoretycznie (test wiedzy o ruchu drogowym, 40 minut) i praktycznie (pierwsza pomoc oraz rowerowy tor przeszkód). Turniej prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Rywalizacja zawodników na torze przeszkód była wspaniała. Prawdziwą perfekcję w jeździe na rowerze pokazali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witanowicach i Szkoły Podstawowej w Radoczy. Na podium awansowała także drużyna ze SP w Paszkówce. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Maślona, Laura Porębska, Dominik Dorosz, Tobiasz Głąb. Kolejne miejsca dla szkół: SP Tomice, SP Woźniki, SP Brzeżnica, SP Spytkowice, SP Tłuczań, SP Spytkowice II, SP Łączany, SP Ryczów. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale powiatowym.
Zobacz zdjęcia w galerii:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=711
P.B.
Dnia 4 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Witanowicach odbyły się kolejne zawody w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych w mini siatkówce dziewcząt i chłopców.
W turnieju uczestniczyły wszystkie reprezentacje Szkół Podstawowych z gminy Tomice. Zawody toczyły się na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”. Po 12 ciężkich meczach poznaliśmy zwycięzców.
Wśród dziewcząt:
1 miejsce SP Woźniki
2 miejsce SP Radocza
3 miejsce SP Tomice
4 miejsce SP Witanowice
W kategorii chłopców:
1 miejsce SP Tomice
2 miejsce SP Woźniki
Wielką determinację i sportowego ducha walki pokazały nasze dziewczęta wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
P.B.
30 marca grupa Biedronki uzbrojona w lupy, wyostrzony słuch, wzrok i węch wyruszyła w teren na poszukiwanie oznak wiosny. Tropiciele bacznie obserwowali otocznie i nasłuchiwali odgłosów. Misja chociaż trudna zakończyła się powodzeniem. Przedszkolaki nie przegapili żadnego znaku wiosny. Znaleźli wiele wiosennych kwiatów, dostrzegli młode listki na krzewach i drzewach, leszczynowe bazie, oziminę, owady, nawet spostrzegli na gałązce motyle, usłyszeli brzęczenie pszczół i śpiew ptaków. Biedronki to rewelacyjni tropiciele. Nawet wiosna nie zdołała się przed nimi ukryć.
Powered by aSc EduPage