W marcu br grupa Biedronek i Ancymonków zapoznała się z pracą krawcowej i sposobem działania maszyny do szycia. Dzieci poznały kolejne etapy szycia rzeczy. Wzbogaciły swój słownik o pojęcia: miara, forma, wykrój, fastryga, manekin, mydełko krawieckie. Następnie pani Agnieszka Sienkiewicz zaprezentowała sposób wykonania kurki z tkaniny. Potem „Biedronki” przystąpiły do pracy. Każdy przedszkolak odrysowywał formę na tkaninie, fastrygował szpilkami, z mozołem wycinał poszczególne elementy, które pani Agnieszka szybko zszywała na maszynie. Następnie dzieci wypychały kurki watą, zaszywały brzuszek i przyszywały w miejsce oczek guziki. Robota trwała długo ale efekt był wspaniały. Dzieci były bardzo szczęśliwe i dumne ze swojej pracy. Kurki okazały się najlepszymi zabawkami w przedszkolu przez kilka kolejnych dni. Dziewczynki budowały dla nich domki, łóżeczka, chodziły z nimi na zakupy, grupowały je w całe rodziny, woziły we wózkach. Chłopcy budowali dla nich wieże, zamki i wozili w samochodach. Miło było patrzeć ile radości i niezwykłych scenariuszy zabaw powstało w naszej grupie dzięki skrawkowi tkaniny, który przybrał formę kurki. Wniosek- samodzielnie wykonana zabawka to NAJLEPSZA ZABAWKA NA ŚWIECIE!!!
Klasowy konkurs w Ia
W lutym w klasie Ia w ramach zajęć realizowana była tematyka kosmosu Dzieci dowiedziały się między innymi co to jest księżyc, galaktyka, komety, planetoidy, orbity i gwiazdy. Zostały zapoznane z pracą astronauty, a także dowiedziały się o wysokich wymaganiach, jakie NASA stawia potencjalnym kandydatom na astronautów. Mimo iż wielu uczniów posiada bogatą wiedzę na ten temat, ze względu na swoje zainteresowania w tym zakresie, to ciekawostką było to, że Merkury wcale nie jest najgorętszą planetą, pomimo iż krąży najbliżej Słońca. Szczególnie dużo czasu zostało poświęcone zagadnieniu Układu Słonecznego. Aby pomóc dzieciom w utrwaleniu wiedzy zdobytej na zajęciach, zorganizowany został klasowy konkurs na makietę Układu Słonecznego. Uczniowie mieli trzy tygodnie na wykonanie zadania w 2- lub 3-osobowych zespołach. W wykonaniu makiety mogli pomagać Rodzice. Gdy prace 8 marca dotarły do szkoły, zorganizowana została wystawa na szkolnym korytarzu. Efekt pracy uczniów przerósł najśmielsze oczekiwania. Komisja konkursowa - pani dyrektor Lidia Wilk oraz pani Maria Wiktor dokonały oceny makiet, w czasie której brały pod uwagę pomysłowość, trwałość i estetykę wykonania. Decyzją komisji:
I miejsce otrzymali Kacper Bednarz i Szymon Stawowy.
II miejsce przypadło Kubie Srokoszowi i Krzysztofowi Domagale.
III miejsce zajęła Nikola Świdergał i Aleksandra Polak.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za ogromny wysiłek i zaangażowanie w wykonanie projektu.
J.G
Zobacz zdjęcia w galerii:
Przy wielkanocnym stole...
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą zorganizowali wspólne śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanym przez dzieci stole znalazły się zasiane i zasadzone przez nich rośliny - rzeżucha, owies i żonkile. Na stole pojawiły się także tradycyjne potrawy świąteczne. Królowały jajka pod różną postacią, ale nie zabrakło również słodkości w postaci wielkanocnej babki, mazurka i innych słodyczy. Śniadanie było wyjątkowe również ze względu na zaproszonych przez uczniów gości - panią dyrektor Lidię Wilk oraz panią sekretarz Urszulę Łopatecką. Było nam miło, że mogliśmy podzielić się z innymi wyjątkową atmosferą, która nam towarzyszyła i pokazać efekty pracy włożonej w wielkanocny wystrój naszej sali. Zgodnie z panującym zwyczajem wszyscy złożyli sobie wielkanocne życzenia. Wszystkim w tym dniu było miło i wesoło. Śniadanie stało się nie tylko doskonałą okazją do zaprezentowania uczniom tematyki wielkanocnej, realizowanej w czasie zajęć lekcyjnych w praktyce, ale było także okazją do bliższego poznania się i integracji całego zespołu klasowego.
J.G
Zobacz zdjęcia w galerii:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=705
Czytanie - pasja, która rozwija...
Klasa I to czas poznawania liter i nauki czytania. Na tym etapie szczególnie ważna jest pomoc dziecku w doborze odpowiedniej literatury oraz rozbudzenie zamiłowania do czytelnictwa. Dlatego pierwsza wizyta uczniów klasy Ia w szkolnej bibliotece miała miejsce już w październiku 2015 roku. Wówczas pani Marta Spisak wyjaśniła dzieciom, że książki to sposób na wolny czas, rozrywkę i zdobywanie wiedzy. Wytłumaczyła, że czytanie rozwija kreatywność i wyobraźnię, ale także poszerza zasób słownictwa. Powiedziała, że czytanie nie tylko pomaga w nauce, ale może stać się również prawdziwą pasją. Dzieci w czasie wizyty zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek i regulaminem biblioteki. Pani bibliotekarka zaprezentowała również ciekawe propozycje książkowe dla najmłodszych, a na koniec założyła każdemu uczniowi kartę czytelniczą i dzięki temu dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki. Od tego czasu uczniowie regularnie uczęszczali do szkolnej biblioteki i dlatego 21 marca oficjalnie dołączyli do grona szkolnych czytelników. W nagrodę za bycie wzorowymi czytelnikami, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne zakładki do książek, wykonane przez drugoklasistów.
J.G
Śniadanko wielkanocne w przedszkolu
W przeddzień przerwy świątecznej, dzieci z Oddziału Przedszkolnego "A" wzięły udział w uroczystym śniadanku wielkanocnym, które same przygotowały, oczywiście pod czujnym okiem swojej pani. Na świątecznym stole zagościły przede wszystkim jajka, szyneczka, pięknie pachnąca i wyśmienicie smakująca kiełbaska, a także chrzan i buraczki. Na deser na każdego czekał kawałek wielkanocnej baby i baranka, które dzieciaki zjadły z wielkim apetytem. Ancymonki, z brzuszkami pełnymi smakołyków udały się na apel przygotowany przez starszych kolegów i koleżanki, następnie wzięły udział w zajęciach przybliżających zwyczaje wielkanocne, i po obiadku, ze słodkimi upominkami dla rodziców wykonanymi z panią na zajęciach, poszły do domu świętować, teraz już w gronie swoich najbliższych.
M.P.
Zilustrowany sen Grzesia nagrodzony
Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Śniło mi się że…” był Miejski Dom Kultury Muflon w Sobieszowie. Konkurs miał na celu pokazanie bogactwa świata dziecięcej wyobraźni, pełnego fantastycznych, kolorowych postaci oraz miejsc. Na konkurs napłynęło 680 prac artystycznych z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego kraju. Komisja w składzie: Aleksandra Jarocińska – dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, Andrzej Woźniak – artysta plastyk, Agata Makutynowicz – instr.ds/plastyki i ceramiki – artysta plastyk przyznała nagrody i wyróżnienia:
KATEGORIA 5-8 LAT:
wyróżnienie Grzegorz Chudy-opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Cieszymy się, że spośród ponad pół tysiąca prac mamy laureata. Gratulujemy !!!
Kolorowa Wielkanoc u Ancymonków
22 marca Ancymonki wraz ze swoimi Rodzicami wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. O godzinie 15.00 w sali przedszkolnej zrobiło się tłoczno , kolorowo i oczywiście bardzo wesoło. Spotkanie rozpoczęła szybka lekcja języka angielskiego. Dzieciaki w błyskawicznym tempie nauczyły gości swoich ulubionych zabaw w języku angielskim. Śmiechu było co niemiara. Wszyscy dali radę – brawo !!! W kolejnej, warsztatowej części spotkania, przedszkolaki, pod czujnym okiem Rodziców i z Ich nieocenioną pomocą wykonały papierowe koszyczki wielkanocne w kształcie kurek, a także kurczaka i zajączka z wydmuszek. Choć wszystkie ozdoby wykonane były według wzoru, to jednak każda była inna, niepowtarzalna jak nasze Ancymonki ;)
Dziękujemy Wam kochani Rodzice za przybycie i wspólną zabawę, która dostarczyła nam mnóstwo radości...i Wam mamy nadzieję również.
M.P.
Nabór dzieci do Oddziałów Przedszkolnych
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnikach informuje, że z dniem 1 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Woźnikach rusza nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych.
(Proszę zabrać ze sobą odpis skrócony aktu urodzenia dziecka – nie dotyczy dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne)Dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:
Zarzadzenie_Dyrektora_Szkoly_w_sprawie_rekrutacji_do_Oddzialow_Przedszkolnych.PDF
Załączniki do pobrania:
Rekrutacja do klasy I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnikach informuje, iż rekrutacja do klasy I rozpoczyna się w dniu 1 marca 2016 r. Wniosek o przyjęcie do szkoły można pobrać od 1 marca 2016r.w sekretariacie Szkoły lub ze strony internetowej www.spwozniki.edupage.org
Wypełniony wniosek należy złożyć do 31 marca w sekretariacie szkoły.
Rekrutacją do klasy I w szkołach podstawowych objęte są dzieci, które w roku 2016 ukończą 7 lat.
Na wniosek rodziców do klasy I jest możliwość przyjęcia 6-latków, (ur. w 2010 r.) które ukończą w tym roku roczne przygotowanie przedszkolne i osiągną dojrzałość szkolną albo posiadają opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
W przypadku podjęcia decyzji o zapisaniu dziecka do szkoły innej niż obwodowa, rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego pisemnego powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.
Do pobrania:
Karta_zapisu_dziecka_do_klasy_I.doc
NASZA SZKOŁA DĄŻY DO POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, realizowanego na terenie województwa małopolskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w celu poprawy bezpieczeństwa w szkole i wokół niej. Zaprosiliśmy na spotkanie organizacyjne koordynatora projektu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach asp. sztab. Zbigniewa Przybka, który zapoznał Radę Pedagogiczną z w/w projektem. Powołaliśmy zespół nauczycieli, którzy będą nadzorowali prawidłową realizację wytyczonych zadań. W jego składzie znaleźli się: koordynator - p. Paweł Bryła, p. Iwona Bobik, p. Beata Ulatowska i p. Teresa Kolber. Napisaliśmy Plan Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, w którym podjęte działania przysłużą się do poprawy bezpieczeństwa w szkole i w jej najbliższym otoczeniu. W celu zdiagnozowania poziomu bezpieczeństwa przeprowadziliśmy ankiety wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Na ich podstawie stwierdziliśmy, że respondenci w zdecydowanej większości mają poczucie bezpieczeństwa, jednakże wskazali miejsca w szkole i wokół niej, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Jest to między innymi: brak chodnika przy ulicy Kościelnej do bezpiecznej ścieżki i przy ulicy Wadowickiej od szkoły do skrzyżowania z ulicą Grudki; brak monitoringu od strony północnej szkoły obejmującego plac zabaw i parking; brak kontroli nad osobami wchodzącymi do szkoły. W najbliższym czasie zaprosimy do współpracy przedstawicieli różnych środowisk i instytucji mających bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych uczniów i mieszkańców Woźnik.
Jeżeli zrealizujemy wszystkie zaplanowane działania i spełnimy warunki regulaminu, otrzymamy Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.
T.K./I.B./B.U./P.B.
Muzycznie i plastycznie z rodzicami
21 marca o godzinie 16.00 gościliśmy rodziców dzieci z grupy „Biedronek”. Wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających i plastycznych. To niezwykłe przeżycie zarówno dla dzieci jak i rodziców. Wspólnie z rodzicami zaśpiewaliśmy piosenkę „Wiosna”, do której zbudowaliśmy ilustrację ruchową z wykorzystaniem szyfonowych chustek. Następnym zadaniem było poruszanie się parami w rytmie ćwierćnut do melodii oraz wyklaskiwanie ósemkowych powtórzeń o uda i dłonie partnera. Pary w kolejnych etapach łączyły się w czwórki a potem w duże koło. W ten oto sposób zapoznaliśmy się z tańcem pt. „Zegar”. Cisza i skupienie jakie towarzyszyło uczestnikom zajęć było bardzo budujące. Potem przyszedł czas na wykonanie wiosenno-wielkanocnego stroika. Dzieci pod troskliwym okiem rodziców cięły formy poszczególnych elementów w kartonie i filcu a następnie łączyły je klejem w całość. Wspólna praca przyniosła wiele radości i piękny efekt końcowy. Z życzeniami świątecznymi ozdobę zaniesiono do domów na pamiątkę wspólnego spotkania i rodzinnego działania.
21 marca - pierwszy dzień WIOSNY
W poniedziałek 21 marca będziemy obchodzić w naszej szkole pierwszy dzień WIOSNY Będzie to "Dzień bez mundurka”. Obowiązują kolorowe, wiosenne stroje. SRU organizuje również losy-niespodzianki. Mamy nadzieję, że uczniowie nie zawiodą i w poniedziałek zrobi się w szkole ciepło i kolorowo.
Głośno o nas w telewizji TVP ABC
15 lutego upłynęły 2 lata od momentu powstania kanału TVP ABC. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny .Zadanie polegało na wykonaniu portretu tytułowej postaci ze sznurka „Supełkowego ABC”, czyli podobizny Supełka. Udział w tym urodzinowym konkursie mogły wziąć wszystkie dzieci, które miały nie więcej niż 12 lat. Na konkurs wpłynęło blisko 250 prac, z całej Polski. Z uwagi na fakt, że każda praca była piękna, barwna i pomysłowa narady jury trwały i trwały... Przyznano tylko po trzy nagrody i trzy wyróżnienia w każdej kategorii. Zatem tym bardziej cieszy fakt, że aż trzy osoby z naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów.
Prace oceniono w trzech kategoriach wiekowych:
- do 5 lat
- od 6 do 9 lat
- od 10 do 12 lat
Oto lista laureatów z naszej szkoły:
Kategoria I – dzieci w wieku do 5 lat
I miejsce Klaudia Olesińska - opiekun Magdalena Piotrowska
Kategoria II – dzieci w wieku od 6 – 9 lat
I miejsce Adrian Kwarciak- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria III – dzieci w wieku od 10 do 12 lat
I miejsce Maria Dziedzic- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Gratulujemy!!!
Konkurs plastyczny pt.,,Szkoła - Moje Bezpieczne Miejsce"
W ramach realizacji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, do którego w tym roku szkolnym przystąpiła nasza szkoła, został zorganizowany przez pedagoga szkolnego, konkurs plastyczny pt. „Szkoła – Moje Bezpieczne Miejsce”.Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów na promowanie bezpiecznego zachowania się w szkole. Uczniowie biorący udział w konkursie, w swoich pracach, wykonanych w dowolnej technice plastycznej, ukazali jak należy zachowywać się w szkole, aby stanowiła dla nich bezpieczne miejsce. Prace, które zostały wystawione na gazetce szkolnej, oceniło i nagrodziło jury w składzie : dyrektor – p. Lidia Wilk, bibliotekarka - p. Marta Spisak i nauczycielka plastyki – p. Joanna Amrozi.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Patryk Wiktor kl. III i Krzysztof Burza kl. 0b
II miejsce- Tobiasz Hardek kl. Ia i Patryk Ziętek kl. IV
III miejsce- Maciej Chudy kl. 0b, Julia Pająk kl. 0b, Oliwier Tomczyszyn kl. 0b, Emilia Wiktor kl. 0b
Wyróżnienia: Maria Dziedzic kl. IV, Julia Foryciarz kl. 0a, Antonina Wołek kl. IIb, Patrycja Pasieka kl.0b, Aleksandra Polak kl. Ia, Joanna Śliwa kl. Ia, Gabriel Sieprawski kl. Ia
Nagrody zostaną wręczone na apelu wielkanocnym.
Zdjęcia prac w albumie foto.
Mistrzowie Słówek Języka Angielskiego 2016 nagrodzeni
We czwartek 10 marca zostali nagrodzeni Mistrzowie Słówek Języka Angielskiego 2016 roku. Uczniowie brali udział w konkursie trzech kategoriach wiekowych: klasy I-II, klasy III-IV i klasy IV-VI. W pierwszym etapie, który odbył się 19 listopada, brali udział wszyscy uczniowie. 11 lutego w drugim etapie, zgodnie z regulaminem, uczestniczyli tylko Ci, którzy uzyskali powyżej 75% poprawanych odpowiedzi na pierwszym etapie. Ostatecznie w finale wyłoniono następujących zwycięzców:
kategoria I - klasy I-II:
Malwina Kachnic
Monika Mydlarz
kategroia II - klasy II-III:
Julia Mikołajczyk
Patryk Łabaj
kategoria III - klasy IV-VI:
Oliwia Harnik
Tomasz Mydlarz
Uczniowie otrzymali tytuł Mistrzów Słówek Języka Angielskiego 2016 oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci magicznych kubków, ufundowanych przez Radę Rodziców. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałych uczniów do systematycznej nauki słówek, aby kolejny rok owocował większą liczbą mistrzów.
A.Z-S/J.G
Zobacz fotogalerię wydarzenia:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=698
Nasi Laureaci w Międzynarodowym Konkursie wybrani spośród 8 tysięcy prac
Na XXIII FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MIESZKAM W BESKIADCH” wpłynęło 8 tysięcy prac z 4 państw i 300 szkół. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 12 marca 2016r. godz.11.00 w Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie Świnnej koło Żywca.
Oto liczne grono laureatów z naszej szkoły:
Kategoria RYSUNEK do 6 lat
I miejsce
Patrycja Pasieka , Julia Pająk, Zofia Mikołajczyk, Oliwier Tomczyszyn- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Zuzanna Tabak- opiekun Mariola Garus
II miejsce
Tobiasz Hardek- opiekun Mariola Garus
Igor Bałys- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce
Wiktoria Krakowska- opiekun Magdalena Piotrowska
wyróżnienie
Anna Piszczek , Emilia Wiktor, Igor Bałys , Anna Piszczek- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Karolina Wardęga, Lena Wiktor - opiekun Mariola Garus
Kategoria RYSUNEK 7-8 lat
wyróżnienie
Tomasz Kozioł- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria RYSUNEK 9-11 lat
I miejsce
Ilona Pająk- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria RYSUNEK 12-14 lat
III miejsce
Aleksandra Dębska- opiekun Joanna Amrozi
wyróżnienie
Weronika Talaga, Laura Porębska- opiekun Joanna Amrozi
Kategoria Mama, Tata i Ja
I miejsce
Roman Ziętek- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce
Oliwia Kapica- opiekun Mariola Garus
wyróżnienie
Aleksandra Dubel- opiekun Mariola Garus
Kategoria Fotografia do 6 lat
I miejsce
Helena Grolik- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce
Anna Piszczek - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce
Karol Wójcik , Nikolas Łopatecki- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
wyróżnienie
Nadia Pierzchała , Adrian Kwarciak, Bartłomiej Dubel - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria Fotografia 7-8 lat
III miejsce
Kacper Bałys- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria Poezja do 6 lat
Wyróżnienie
Oliwier Pierzchała, Anna Piszczek, Andżelika Łopatecka, Helena Grolik, Patrycja Pasieka, Kamila Urszulak, Igor Bałys, Emilia Wiktor, Julia Pająk, Krzysztof Burza, Adrian Kwarciak, Roman Ziętek, Grzegorz Chudy- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria Poezja powyżej 18 lat
II miejsce
Agnieszka Sienkiewicz
Gratulujemy!!!
PRZEDSTAWIENIE "PINOKIO"
Uczniowie klasy V, w ramach zajęć świetlicowych przygotowali, pod kierunkiem pedagoga – p. Beaty Ulatowskiej teatrzyk profilaktyczny pt. „Pinokio”. Przedstawienie wystawione 23 lutego i 1 marca 2016r.przeznaczone było dla przedszkolaczków i najmłodszych naszych uczniów z klas zerowych i pierwszoklasistów. Uczniowie z klasy V, w obsadzie:
Narrator – Aleksandra Orkisz, Pinokio –Monika Wilk, Dżepetto – Natalia Ściera, Wróżka – Wiktoria Pytel, Świerszcz – Agata Zazulak, Lis – Emilia Maślona i Kocur –Mateusz Krystian, ukazali smutne skutki postępowania niesfornego Pinokia. Jednak jak w każdej bajce, zakończenie było szczęśliwe i z morałem. Młodzi widzowie podczas spektaklu, mogli zobaczyć i zrozumieć, dlaczego warto słuchać rodziców i chodzić do szkoły. Po skończonym przedstawieniu aktorzy, poczęstowali swoich widzów słodkimi łakociami.Zdjęcia w galerii fotograficznej
I ETAP KONKURSU „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”
I ETAP KONKURSU „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM” DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH „A” i „B” ORAZ KLAS PIERWSZYCH
odbędzie się dnia 9 marca 2016r. o godz. 9.50 na SALI GIMNASTYCZNEJ.
Prosimy zabrać kredki, ołówek, teczkę lup podkładkę.
Życzymy powodzenia
Lidia Płecka i Magdalena Piotrowska
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
Zbieramy środki czystości oraz długoterminową żywność (makaron, cukier, mąka, kasza, ryż, kakao itp.)
Akcja będzie brana pod uwagę w punktacji konkursu na „Super klasę” (ilość przyniesionych produktów w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie = liczbie punktów uzyskanych przez klasę).
Podpisane i przeliczone produkty oraz karteczki (imię i nazwisko, klasa, liczba produktów) należy składać do pani Magdaleny Piotrowskiej.
Akcja trwa do 11 marca 2016 r.
Potrzebujący są wśród nas.
Nie bądźmy obojętni.
SRU
MISTRZOWIE CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM 2016
29 lutego 2016r. zostały uroczyście wręczone przez panią dyrektor Lidię Wilk dyplomy oraz nagrody w postaci książek czterem Mistrzom Szkolnego Konkursu Czytania Ze Zrozumieniem 2016. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: grudzień 2015,luty 2016. Uczniowie pisali test z rozumienia czytanego tekstu. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie klas II-III oraz IV-VI. Po pierwszym etapie spośród wszystkich uczestników wyłoniono 17 uczniów z klas II-III oraz 15 uczniów z klas IV-VI,którzy najlepiej zrozumieli czytany tekst i zakwalifikowali się do etapu finałowego. Mistrzami Czytania Ze Zrozumieniem 2016 w klasach II-III zostali: Bartosz Śliwa – kl. IIB, Oliwia Hardek - kl. IIA, Tomasz Micherda - kl. IIA. II Miejsca zajęli:Wiktoria Piszczek kl. III, Patryk Łabaj kl.III. III miejsca przypadły uczniom: Magdalena Wiktor kl.IIB, Bartosz Galus kl. IIA, Mateusz Górecki kl. III, Antonina Wołek kl.IIB oraz Kamil Harnik kl.IIA Natomiast w kategorii klas IV-VI ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale uczennicy klasy VI – Aleksandrze Dębskiej. II miejsce Tomasz Mydlarz kl. VI, III miejsce Martyna Śliwa kl. VI. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu. Konkurs zorganizowany był przez p. Alinę Hardek i p. Ewelinę Wiercimak.
A.H. E.W.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MISTRZOWIE CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM 2016.
Archiwum Aktualności