Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie i  pracownicy szkoły.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

•    wypożyczając je do domu,

•    czytając lub przeglądając na miejscu.

•    wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych.

3. Dostęp do zbiorów jest wolny. Przeglądane dokumenty należy odkładać w to samo miejsce bądź oddać je bibliotekarzowi.

4. Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki, pod warunkiem zwrotu następnego dnia przed lekcjami.

5. Zbiory audiowizualne oraz czasopisma wypożyczane są do domu tylko nauczycielom.

6. Z programów multimedialnych można korzystać na miejscu lub w pracowni komputerowej.

7. Zasady korzystania z komputera określa osobny regulamin.

8. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 3 tygodni. Uczniowie przygotowujący się do konkursów a także nauczyciele mogą wypożyczać większą liczbę książek. W przypadku lektur obowiązkowych możliwe jest przedłużenie terminu zwrotu.

9. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

10. Pod koniec roku szkolnego książki (inne dokumenty) powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.

11. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości  po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

12. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

13. W bibliotece należy zachować ciszę.