Nawigacja

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    Lekcje online - SaferInternet

    W ramach Dni Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach online, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

    W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób korystać z sieci, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo i na czym polegają sekrety udanej komunikacji onine. Starsi uczniowie poznali również fizyczne i psychologiczne skutki zbyt długiego i nieprawidłowego korzystania z Internetu oraz nauczyli się czym jest fake news i jak interpretować prawdziwość znalezionych w sieci treści.

    Lekcje online prowadzone były poprzez specjalistów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

  • .

  • APEL WIELKANOCNY

    W dniu 27.03.2024 r. uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystym apelu wielkanocnym. W tym roku przybrał on wyjątkową formę, nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawionej w kościele.

    Rozważania Via Crucis wzbogacone były sytuacjami z codziennego życia dzieci i stanowiły praktyczne wskazówki, którymi powinien kierować się uczeń Pana Jezusa. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni pasyjne, które zaprezentował zespół wokalny oraz uczniowie klasy trzeciej, przy akompaniamencie gitar.

    Apel wielkanocny przygotowali Ks.Proboszcz Mariusz Kopacz, p. Agnieszka Sienkiewicz i p. Małgorzata Lachendrowicz.

    Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i świadectwo wiary.

    M.L./A.S.

  • Warsztaty świąteczne

    Śliczne zajączki ze skarpety i ryżu- to efekt pracy rodziców i uczniów klasy III podczas świątecznych warsztatów. Wspólnie spędzony czas umiliły zabawy i pląsy integracyjne, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Był grupowy śpiew piosenek pasyjnych przy akompaniamencie gitary i życzenia świąteczne. 

    A.S.

  • Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego „TRADYCJE WIELKANOCNE – zwyczaje i obrzędy”

    Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Konkurs kierowano do dzieci w wieku szkolnym klas I-VIII z terenu gminy Tomice. Prace można było składać w III kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęły łącznie 173 prace. W dniu  20 marca 2024 roku  jury w składzie: Mira Sabatowicz- Ziob, Zbigniew Ziob, Grzegorz Giermek wybrało i nagrodziło prace uczniów z naszej szkoły:

    Kategoria  I (klasy I-III)  

    I MIEJSCE             Marlena Glanowska           

    II MIEJSCE            Mateusz Jabłoński           

    III MIEJSCE           Anna Dubel                        

    WYRÓŻNIENIE:   Eryk Wądolny, Dawid Kwarciak                                          

     

    Kategoria  II (klasy IV-VI)  

    II MIEJSCE            Magdalena Piszczek         

    III MIEJSCE           Zuzanna Chudy

                                   Wiktoria Świdergał                

    WYRÓŻNIENIE:   Zofia Wiktor                                               

     

    Kategoria  III (klasy VII-VIII)

    I MIEJSCE            Mikołaj Dubel                   

    WYRÓŻNIENIE:   Tymoteusz Woderski, Kamil Płaczek, Nina Grabowska, Kamila Studnicka

    Laureatów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

    A.S.                                         

  • Wiosenne warsztaty chemiczne

    Przedszkolaki z grupy „Cukiereczki” przywitały wiosnę w niecodzienny sposób- uczestnicząc w warsztatach chemicznych.  Dzieci obserwowały doświadczenia oraz  samodzielnie je przeprowadzały! Najpierw „zaświeciło” słoneczko, później była zaczarowana woda zmieniająca kolor i  tęcza…. oczywiście w probówce. Na koniec spotkania pojawiły się magiczne literki z których ułożyły się nazwy wiosennych kwiatów.

    /G.J./

  • Oddziały przedszkolne witają wiosnę

    21 marca wszystkie oddziały przedszkolne wyruszyły w kolorowym orszaku, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzieci miały kolorowe wiosenne gaiki, piękne opaski i oczywiście nie zabrakło dwóch zimowych panień, które trzeba było pożegnać. Po drodze śpiewaliśmy wiosenne piosenki i było bardzo wesoło. Nareszcie nadeszła wiosna!

    M. W.

  • Zapraszamy

  • "Być kobietą, być kobietą"

    Jak co roku Dzień Kobiet przypada na 8 marca. Jest to dzień, w którym chcemy, aby płeć piękna czuła się szczególnie  wyjątkowo. Z okazji Dnia Kobiet Panowie z naszej szkoły - wszystkim Paniom składają najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu codziennym. Samorząd Uczniowski zaprosił w tym dniu wszystkie koleżanki do wspólnej zabawy.  Wiele emocji wywołał plebiscyt w którym chłopcy nominowali swoje koleżanki w trzech kategoriach: „Pozytywnie zakręcona”, „Najmilsza” oraz „Zawsze uśmiechnięta”. Bezkonkurencyjna okazała się Zofia Mikołajczyk, która zdobyła największą ilość głosów we wszystkich kategoriach. Chętni chłopcy mieli możliwość zaprezentować swoje wystrzałowe ubrania na wybiegu mody. Był wybieg, muzyka, oklaski, a przede wszystkim świetna zabawa. Misterem Mody został Tobiasz Hardek.

    A.Z-S/E.K

  • Laureatki Małopolskiego Konkursu Plastycznego

    Organizatorem Małopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Portret rodzinny – portret bliskiej mi osoby – Kobiety” jest Klub Kultury Chełm. Zadanie uczestnika polegało na wykonaniu portretu bliskiej KOBIETY,  która jest stale obecna w życiu uczestnika: mamy, babci, cioci, siostry, przyjaciółki. Ważne, aby była to osoba, z którą uczestnik jest blisko związany, często spotyka, rozmawia i wspólnie spędza czas.  Na konkurs nadesłano 390 prac z 62 jednostek kulturalnych z województwa małopolskiego.

    Jury konkursu  w składzie Elżbieta Jaros-Wasilewska artysta plastyk, Paulina Sobczak artysta plastyk, Anna Topczyj instruktor plastyk, Małgorzata Dworzak kierownik Klubu Kultury „Chełm” przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczniom z naszej szkoły:

    Nagroda Anna Dubel

    Wyróżnienie Marlena Glanowska

    Kwalifikacja do wystawy Natasza Janik

    Laureatów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

    A.S.

  • Wycieczka klas I-III na spektakl teatralny "Jaś i Małgosia"

    W dniu 4 marca 2024r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do WCK. Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu „Jaś i Małgosia”. Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Edukacji z Krakowa.

    A.S

  • Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

    Organizatorem gminnego konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel kot” jest Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Konkurs kierowan do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym klas I-III z terenu gminy Tomice. Prace można było składać w III kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęły łącznie 245 prace.

    W dniu 1 lutego 2024 roku komisja konkursowa w składzie: Teresa Giermek Grzegorz Giermek Aneta Homel wybrała prace, którym zostały przyznane miejsca oraz wyróżnienia. W konkursie zostały nagrodzone następujące osoby z naszej szkoły:

    Kategoria I

    III MIEJSCE Hanna Wantuch- op. pani Sabina Harnik

    WYRÓŻNIENIA: Jakub Ogiegło- op. pani Sabina Harnik

    Nela Gaudyn  - op. pani Alina Hardek

    Kategoria II

    I MIEJSCE Justyna Jagła- op. pani Alina Hardek

    WYRÓŻNIENIA: Julia Kozioł , Iga Dzidek - op. pani Alina Hardek

    Kategoria III

    I MIEJSCE Mikołaj Frank – op. pani Agnieszka Sienkiewicz

    II MIEJSCE Zuzanna Mamoń – op. pani Agnieszka Sienkiewicz

    WYRÓŻNIENIA: Zofia Wójcik, Eryk Wądolny, Karol Woderski, Mateusz Jabłoński, Nataniel Łopatecki – op. pani Agnieszka Sienkiewicz

    Rozdanie nagród odbyło się w dniu 18.02.2024 r. godz. 17:00 w Ośrodku Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach. Prezentem dla laureatów  oprócz dyplomu oraz nagrody był spektakl teatralny „Trzy życzenia”.

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    A.S.
     

     

  • „Uwaga! Alarm! Smogosmok!”

    28 lutego 2024r. w ramach projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie, z uczniami klasy drugiej przeprowadzone zostały zajęciach edukacyjne na temat ochrony powietrza. Celem tego działania  edukacyjnego było podniesienie świadomości uczniów nt. przyczyn powstawania smogu, sposobów ograniczania emisji zanieczyszczeń. Uczniowie wysłuchali bajki pt. „Uwaga! Alarm! Smogosmok!” Poznali ekologiczne źródła energii, którymi można ogrzewać dom, by nie zanieczyszczać powietrza.  Następnie z materiałów recyklingowych wykonali  Smogosmoka.

    I.B

  • MODERNIZACJA PRACOWNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Sala nr 11 przeszła niezwykłą transformację przekształcającą niewyróżniającą się w niczym salę lekcyjną w miejsce kolorowe i wizualnie atrakcyjne. Na ścianach pojawiły się fototapety przedstawiające miejsca i symbole związane z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Ponadto, każde stanowisko wyposażone zostało w słuchawki, które pozwalają na łatwe zrozumienia materiału mówionego w obcym języku. W przeciwieństwie do starych rozwiązań daje to możliwość lepszego skoncentrowania się na omawianych fragmentach, pracę w parach i grupach oraz sprawia, że nauczyciel ma możliwość indywidualnego kontaktu z każdym uczniem w każdym momencie.

    W tak odmienionej sali nauka języka angielskiego z pewnością będzie przyjemniejsza.

    A.Z-S

  • OTWP – eliminacje szkolne

    W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Woźnikach  w naszej szkole 6 lutego 2024r. odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie przepisów w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz kształtowanie umiejętności w tym zakresie wśród dzieci i młodzieży. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I – IV oraz klasy V - VIII.
     

    Do drugiego, gminnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

    W kategorii wiekowej - klasy I - IV

    I miejsce Alan Chojna

    II miejsce Wiktoria Świdergał

    III miejsce Michalina Łopatecka

    W kategorii wiekowej - klasy  V-VIII

    I miejsce Lena Chojna

    II miejsce Nikola Burliga

    III miejsce Roman Ziętek

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    I.B

  • Dziękujemy

  • "Życie to bal jest nad bale..."

    Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowo walentynkowej, która odbyła się w naszej szkole w środę – 7 lutego 2024 roku. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową. Oprócz doskonałej zabawy i znakomitej muzyki, na uczniów czekało wiele atrakcji, emocji i wrażeń. Punktem kulminacyjnym zabawy była możliwość zakupu serduszka z niespodzianką oraz rozstrzygnięcie konkursu na „Serduszkowego Króla i Królowej Balu”. Dziękujemy Wam Wszystkim Drodzy Uczniowie, za udział w zabawie, z której dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację  Helenki Kubarek z Zygodowic.

    A.Z-S/E.K

  • Temat smogu nadal aktualny

    W ramach działania „Małopolska w zdrowej atmosferze” uczniowie na zajęciach świetlicy zagłębili się w temat smogu. Wysłuchali audiobook o  historii, która przytrafiła się Mani i jej młodszemu bratu Igiemu. Była to, co prawda bajka, ale problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest jak najbardziej prawdziwy. Smog występuje w niektórych regionach nawet 100 dni w roku! Dzieci wykonały również projekt maseczki, którą mogłyby założyć, aby chronić się przed zanieczyszczeniami, kiedy miernik powietrza zapali się na czerwono.

    /G.J./

  • Apel do rodziców

     

    Drodzy Rodzice!

      Apeluję o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     

    Pragnę zwrócić Państwa uwagę, że bezpieczeństwo naszych dzieci leży
    w Państwa rękach i zachowanie każdego z nas ma znaczenie.

     

    Prosimy gorąco:
    - jeśli odwozisz dzieci samochodem, wyjedź nieco wcześniej, zaparkuj w legalny sposób /na parkingu przy Kościele/;
    - dopilnuj aby dziecko szło do szkoły wyznaczoną drogą dla pieszych.
     

    Dzieci uczą się poprzez obserwację naszych zachowań.

    Nie czekajmy na tragedię, pomyślmy już dziś.

  • Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych na rok 2024/2025

    Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych na rok 2024/2025

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnikach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025.

    Rodzice/ prawni opiekunowie, którzy  chcą zapisać dziecko po raz pierwszy do oddziału przedszkolnego, składają wniosek o przyjęcie dziecka wraz z załącznikami w terminie
    od 1 do 15 marca 2024 r. do godziny 14.00.

    Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego, wraz z załącznikami, można pobrać ze strony internetowej szkoły  lub odebrać  w sekretariacie w godzinach 7.00- 15.00.

    Wypełnione wnioski wraz z załącznikami, należy składać w sekretariacie szkoły.

    Rodzice/ prawni opiekunowie, których dzieci będą kontynuowały wychowanie przedszkolne, składają deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w terminie od 5 lutego do 29 lutego 2024 r. do godz. 14.00

    Deklarację można pobrać ze strony internetowej szkoły  lub odebrać  w sekretariacie
     w godzinach 7.00- 15.00.

    Zgodnie z art. 52 ust.3  ustawy  z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2245),  który obowiązuje od 1.09.2019 r. proszę o określenie pełnych godzin pobytu dziecka w przedszkolu, w ramach czasu pracy oddziałów przedszkolnych.

    Załączniki:

    Uchwala.XVII.171.2020.2020-02-28-1(2).pdf

    Zarzadzenie_14Dyrektora_w_sprawie_rekrutacji_2024_-2025.docx

    Zalacznik_nr.1_Wzor_deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego_2020-2021(1).docx

    Zalacznik_nr_2_Wniosek_o_przyjecie_do_OP_2020-2021(3).doc

    Zalacznik_nr_3_osw_woli_zapisu(4).doc

    Zalacznik_nr_4_Oswiadczenie_o_spelnieniu_kryteriow_I_etapu_postepowania_rekrutacyjnego(5).doc

    Zalacznik_nr_5-_II_etap_rekrutacji-_oswiadczenie(3)-1(1)(2).docx

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Naszej Przyrody w Woźnikach
    ul. Wadowicka 133
    34-103 Woźniki
  • 33 8794523
    Fax: 33 8794800

Galeria zdjęć