Biblioteka szkolna

Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej w Szkole Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach

1.    Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej czynne jest w godzinach otwarcia biblioteki. Z Centrum mogą korzystać czytelnicy biblioteki.

2.    Stanowiska komputerowe służą wyłącznie do realizacji celów edukacyjnych.

3.    Korzystanie z komputerów, programów multimedialnych i Internetu jest bezpłatne.

4.    Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera, bibliotekarz nie ma obowiązku udzielania stałej pomocy użytkownikowi.

5.    Użytkownik zobowiązany jest do wpisania się do zeszytu odwiedzin: podania danych osobowych,  numeru stanowiska, z którego będzie korzystać oraz tematu poszukiwań.

6.    Komputery włącza i wyłącza bibliotekarz.

7.    Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.

8.    Czas pracy wynosi 1 godzinę, może on być skrócony do 30 minut w przypadku większej liczby oczekujących.

9.    Zabrania się instalowania własnych programów i dokonywania zmian w już istniejących ustawieniach systemowych i oprogramowaniu.

10.    Można tworzyć i zapisywać pliki tymczasowo we wskazanym przez bibliotekarza katalogu. Dane tymczasowe usuwa użytkownik po zakończeniu pracy.

11.    Komputer może być wykorzystywany do przeglądania dyskietek, CD-ROM-ów i płyt DVD z zasobów biblioteki. Korzystanie z własnych materiałów zapisanych na nośnikach elektronicznych dozwolone jest wyłącznie po uprzednim ich sprawdzeniu programem antywirusowym.

12.    Korzystanie z ksero i drukarki jest możliwe po uzgodnieniu z bibliotekarzem.. Drukowanie, kserowanie i skanowanie wykonywane są przez bibliotekarza.

13.    Bibliotekarz ma możliwość sprawdzenia przeglądanych przez uczniów stron.

14.    Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.

15.    Za mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada użytkownik. Jeśli jest on niepełnoletni, odpowiedzialność ponoszą Rodzice.

16.    W czasie pracy należy zachować ciszę.

17.    W przypadku naruszenia obowiązujących zasad bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.

18.    Niestosowanie się do niniejszego regulaminu spowoduje zakaz korzystania z Centrum na okres wskazany przez bibliotekarza.