• UKS

• UKS „JAGUAR”

Uczniowski Klub Sportowy „Jaguar” w Woźnikach powstał przy Szkole Podstawowej w Woźnikach w maju 2005 roku. Należą do niego uczniowie z klasy IV, V,  VI, VII. Klub organizuje imprezy sportowo – rekreacyjne dla uczniów i społeczności lokalnej (turniej piłki ręcznej, turniej piłki nożnej, Rodzinny turniej siatkarski – Święto Rodziny, turniej tenisa stołowego oraz zawody sportowe Szkolnych Igrzysk Sportowych)

Terenem działania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jaguar” w Woźnikach jest Gmina Tomice. Członkami Klubu  są nauczyciele i uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach, jej absolwenci, rodzice i sympatycy sportu.

Klub działa zgodnie  z ustawą o Kulturze Fizycznej i statutem UKS „Jaguar”.

Głównymi celami działań Klubu są:

- organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów,

- angażowanie uczniów do różnych form aktywności ruchowej i zainteresowań sportowych,

- organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkoły w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności  fizycznej i umysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych,

- organizowanie uczniom wszystkich klas  różnorodnych form współzawodnictwa sportowego,

- kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości, jak również kształtowanie bezpiecznych zachowań poprzez uczestnictwo w realizacji  zadań sportowych Klubu.

- tworzenie warunków do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu

- rozbudzanie zainteresowania  dziecka własnym zdrowiem i rozwojem, ułatwianie nabywania podstawowych umiejętności dbania o swoje zdrowie.

W ramach realizacji powyższych celów uczniowie uczestniczą w następujących zajęciach sportowych i rekreacyjnych:

1. piłka nożna chłopców i dziewcząt

2. piłka ręczna,

3. siatkówka,

4. biegi przełajowe,

5. tenis stołowy

6. BRD

Uczniowie reprezentują klub w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych biorą także udział w zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu, rejonu i województwa.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 12:35-13:20. Zapraszamy.