Kreatywność 2007/2008

Drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

Po raz drugi drużyna z naszej szkoły brała udział w Ogólnopolskim Turnieju  Kreatywności „DI - OczyMa Wyobraźni...a”. Turniej odbył się w Otwocku, w dniach

8 - 9. 03.2008r.

Drużynę pod nazwą „Kosmate Galaretki” tworzyli uczniowie klasy IV i V, w składzie:

Paweł Bałys, Kacper Ściera,  Kinga Fabin, Gabriela Chojna, Magdalena Kubarek, Irena Tyrała.

Przez kilka miesięcy uczniowie pod opieką trenerów: Lidii Wilk, Renaty Kraski i Grzegorza Giermka przygotowywali się do wyzwań określonych w regulaminie olimpiady. W tym roku wybrano wyzwanie drużynowe o charakterze scenicznym, wymagające zaprezentowania przez uczniów umiejętności  improwizacyjnych – włączenia podczas turnieju na scenie elementów nieprzewidzianych, dodanych przez ekspertów punktujących tuż przed występem drużyny. Wyzwanie to należało do kategorii D „Super Kura D (I)omowa”.

Zadaniem uczniów było:

• Stworzyć 6-minutową, improwizacyjną prezentację o zwykłym obowiązku domowym wylosowanym podczas Turnieju.
  • Pokonać dwie wylosowane przeszkody związane z domowym obowiązkiem.
  • Stworzyć odgłos, który będzie zaprezentowany na żywo podczas prezentacji
  •   Zaprezentować jedną technikę improwizacyjną podczas prezentacji.
  • Zintegrować z przedstawieniem jedną, losowo wybraną słynną osobę z listy, którą wcześniej przygotowali.
  • Przedstawić improwizację w czasie nieprzekraczającym  sześciu minut.

To wyzwanie można rozwiązać na wiele różnych sposobów, od bardzo prostego do skomplikowanego, twórczego, nieoczekiwanego.

Drużyna „Kosmate Galaretki” poradziła sobie znakomicie z tym wyzwaniem, co znalazło odzwierciedlenie w bardzo wysokiej punktacji przyznanej przez ekspertów, plasując się na pierwszym miejscu w tym wyzwaniu w swojej kategorii wiekowej.  Jednak na ostateczny wynik konkursu wpływa suma punktów  z wyzwania drużynowego i tzw. wyzwania „Na już”. W drugim zadaniu uczniowie zostali pokonani niewielką ilością punktów, co ostatecznie spowodowało, że zajęli tylko, czy aż drugie miejsce. Do fetowania zwycięstwa zabrakło dwóch punktów.

Gratulujemy finalistom wspaniałych osiągnięć w kreatywnym rozwiązywaniu trudnych wyzwań.
(Trenerzy)

Wyzwanie D:  „Super Kura D(I)omowa!”

Dokąd doprowadzi Cię to Wyzwanie?

Masz przed sobą pracę, którą wykonujesz codziennie, zwykły domowy obowiązek, żaden problem. Ale nie tym razem! Teraz musisz pokonać wiele przeszkód. Nagle pojawiają się słynne postacie z przeszłości i teraźniejszości. W misji towarzyszyć ci będzie artystyczny odgłos. Musisz użyć wypróbowanych metod improwizacyjnych, by uporać się z tym co masz do zrobienia, już nie ze zwykłym domowym obowiązkiem a niezwykłym wyzwaniem. Tylko Ty możesz poradzić sobie ze wszystkim co staje na Twojej drodze i wykonać pracę. Tylko wtedy staniesz się Super Kurą D(I)omową