KREATYWNOŚĆ 2011/2012

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE KREATYWNOŚCI

Drużyna „Pisane do Szczęścia” w składzie: Aleksandra Górka, Katarzyna Mej, Natalia Knapik, Alicja Woźniak, Emilia Napora po raz pierwszy reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI (Destination Imagination). Destinatin Imagination to amerykański program zorientowany na kreatywne rozwiązywanie problemów, bazujący na koncepcji myślenia rozbieżnego.
Drużyna podjęła się przygotowania wyzwania C – W Przebraniu. Musiała użyć niewerbalnych technik do zaprezentowania stworzonej przez siebie sześciominutowej historii o postaci, która używa kamuflażu.

Ponad to należało:
• Zaprojektować i zbudować maskę, która zmieni wygląd na oczach widzów za pomocą metod innowacyjnych.
• Zaprojektować i zbudować maskę dekoracyjną.
• Zaprezentować dwa dzieła nazwane „Atrybutami drużyny”, które będą ukazywać zainteresowania, umiejętności, mocne strony drużyny.

Druga część konkursu to wyzwanie „Na już”,  które sprawdza umiejętność błyskawicznego myślenia, na zawołanie, tu i teraz. Drużyna w ciągu 5 minut musiała zbudować latawiec z dostępnych materiałów (4 ołówki, 6 naklejek na listy, 4 słomki, 1 arkusz gazety, 4 spinacze, 120cm wstążki) i zaprezentować Ekspertom krótką historię opisującą to co widziałby latawiec gdyby umiał latać.

Przygotowania do konkursu trwały już od września. Warto było!!! Drużyna w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ I miejsca nie przyznano.
Trenerkami drużyny są pani Lidia Wilk i pani Anna Zalewska Sordyl.