Do końca roku szkolnego 2017/2018 uczniowie zwolnieni są z obowiązku noszenia mundurków.
INFORMACJA
Spotkanie z Ekodoradcą Gminy Tomice
Dzisiaj (23.05.2018r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-VII z p. Urszulą Cimoch - Ekodoradcą Gminy Tomice. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o skutkach zanieczyszczeń powietrza. Następnie nasz Gość zadawał uczniom pytania: Czy wiedzą jak wygląda smog? W jaki sposób można zmniejszyć to negatywne zjawisko? Jak smog wpływa na zdrowie ludzi? Dużą wiedzą w tym temacie wykazały się przedszkolaki, co pozytywnie zaskoczyło Ekodoradcę. Pani Cimoch podziękowała za liczny udział dzieci w konkursie plastycznym pt. „Czyste powietrze – szczęśliwa rodzina”, którego organizatorem był Urząd Gminy Tomice oraz zachęciła wszystkich przedszkolaków i uczniów do udziału w gminnej imprezie „Dziecięcy bieg O CZYSTE POWIETRZE”, który odbędzie się 03.06.2018r. na boisku sportowym przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice.
/G.J./
zdjęcia - kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1021
Wyniki naboru do Oddziałów Przedszkolnych na rok 2018/2019 w postępowaniu uzupełniającym
Komisja rekrutacyjna powołana do rozpatrzenia wniosków o przyjęcie do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Woźnikach w postepowaniu uzupełniającym podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Woźnikach na rok szkolny 2018/2019.
LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
"Umiem Pływać"
Od 27 lutego do 15 maja br. odbywały się wyjazdy na basen w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki powszechnej nauki pływania pod nazwą "Umiem Pływać". Trzydzieścioro dzieci z klas I-III uczestniczyło w dwudziestu lekcjach pływania pod okiem instruktorów na krytej pływalni "Delfin". Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Po skończonych zajęciach zawsze wracały zmęczone, ale w doskonałych nastrojach. Nic dziwnego, pływanie przynosi same korzyści i jest doskonałą formą aktywnego wypoczynku, pomagającą utrzymać kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie. W wyniku uczestnictwa w programie ośmiu uczniów z klasy III zdało egzamin i zdobyło karty pływackie. Gratulujemy!
L.P/A.Hzdjęcia - kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1020
"Sprintem do maratonu"
Dnia 17 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych "B" i "C" oraz z grupy 0"A" wzięły udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", organizatorem której jest miesięcznik "Bliżej przedszkola". Cała akcja ma na celu zachęcanie dzieci do jak największej aktywności fizycznej. Tego dnia udział w biegu wzięło 64 przedszkolaków i łącznie poknało dystans prawie 27 kilometrów. Każdy otrzymał dyplom oraz medal ale najwżniejsza była dobra zabawa.
zapraszamy do galerii: https://spwozniki.edupage.org/album/?#gallery/1019
V EKOLOGICZNA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI
Deficyt wody na Ziemi to temat V Ekologicznej Olimpiady Kreatywności – wieloetapowego projektu zrealizowanego po raz kolejny w naszej szkole. Tegoroczną uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście Wójt Gminy Tomice pan Witold Grabowski, sekretarz gminy – Ryszard Góralczyk, przewodniczący Rady Gminy – Zygmunt Szymczak, ksiądz proboszcz Tomasz Kalisz, Radni Gminy, dyrektorzy szkół, sołtysi, przedstawicielki KGW oraz eksperci: pani Jolanta Mazurkiewicz, pani Mira Sabatowicz, pani Urszula Cimoch, pan Ryszard Góralczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również opiekunowie i trenerzy drużyny z zaprzyjaźnionej węgierskiej szkoły w Kecskemet: pani Krystyna Papp, pani Kriszta Horwath, pani Zsuza Bajtay oraz pan Peter Gárdonyi .
Drużyny Ekobajtki z Radoczy, Aquarele z Witanowic, Strażnicy Wody z Tomic oraz Czarne delfiny z naszej szkoły w czasie prezentacji teatralnych Wyzwań Drużynowych starały się przybliżyć wszystkim problem deficytu wody na Ziemi. W czasie ośmiominutowego niemego filmu trzeba było za pomocą interaktywnej mapy świata, pokazać kraje, w których brakuje wody i za pomocą tej mapy przenieść akcję filmu do jednego z tych krajów i pokazać dzień z życia jego mieszkańców. W wyzwaniu tym oraz w Wyzwaniu Na Już gościnnie zaprezentowała się drużyna L.I.K.E ze szkoły węgierskiej wraz z trenerkami.
W tym roku po raz pierwszy można było zobaczyć zmagania z Wyzwaniem Na Już na żywo. W porannych godzinach zmierzyły się z tym zadaniem dzieci z poszczególnych drużyn, zdobywając pierwsze punkty, a podczas głównej uroczystości – drużyna złożona z gości: pani Anny Adamik, pani Alicji Kolasy, pana Wójta Witolda Grabowskiego, pana Ryszarda Góralczyka, pana Józefa Żeglińskiego, pana Andrzeja Zielińskiego, pana Zygmunta Szymczaka oraz pana Józefa Jodłowskiego. Drużyna gości wykonała zadanie w 28 sekund, zdobywając maksymalną ilość punktów. Gratulujemy! Zadanie polegało na zbudowaniu urządzenia do usuwania piłek z kartonowych tub. Do dyspozycji były nietypowe materiały: wyciory fajkowe, plastikowe łyżki, gumki recepturki, folia aluminiowa, gazeta, słomki, linijka, metalowe kółka, sznurek.
Zwycięzcą V Ekologicznej Olimpiady Kreatywności została drużyna Aquarele z Witanowic. Zwycięzcom – GRATULUJEMY!. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie i udział w naszej uroczystości, trenerom – za przygotowanie drużyn, ekspertom – za obiektywną ocenę. Dziękujemy również nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.
L.P/A.Z.S
zdjęcia - kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1018
KONKURS PROFILAKTYCZNY - „STOP CYBERPRZEMOCY”.
W ramach realizacji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, został zorganizowany przez pedagoga szkolnego dla chętnych uczniów z klas od I – VII, konkurs profilaktyczny na plakat pod hasłem: „Stop Cyberprzemocy!”.Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi na promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i negowanie zachowań agresywnych w świecie wirtualnym. Biorący udział w konkursie w swoich pracach, wykonanych w technice kolażu, wskazali czym jest cyberprzemoc i jaki ma wpływ na nasze emocje. Prace, które zostały wystawione na gazetce szkolnej, oceniło i nagrodziło wyjątkowe jury - nasi goście z Węgier, w składzie : Dorina Kovacs, Lili Ne Meth, Dani Molnar, Zsófia Szabó, Lili Szabó.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Foryciarz kl. I b i Patryk Ziętek kl. VI
II miejsce – Amelia Drzazga kl. III i Julia Spieszna kl. IV
III miejsce – Mikołaj Adamczyk kl. IV i Aleksandra Polak kl. III
Wyróżnienia: Patryk Wiktor kl. V, Dominik Kucia kl. V, Joanna Śliwa kl. III,
Filip Wiktor kl.II bWszystkie nagrody rzeczowe dla nagrodzonych uczniów, zostały zakupione
ze środków finansowych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tomicach i będą rozdane zwycięzcom podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego .Zdjęcia kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1017
B.U.
Finał tegorocznej zbiórki baterii
Dobiegła końca tegoroczna zbiórka baterii. Wspólnie zebraliśmy ich aż 70kg! Wszystkie zebrane baterie zostały przekazane organizatorowi ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół "Zbieraj baterie". Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w zbiórce. Jednocześnie informujemy, że zbiórka tych odpadów trwa cały czas i odtąd wszystkie zebrane baterii zostaną przekazane do puntu ich odbioru pod koniec nastepngo roku szkolnego.
/G.J./
Informacja dla uczniów dowożonych
W dniu 30.05.2018r. będzie tylko jeden odwóz.
Wyjazd o godz. 12.00 spod Gimnazjum.
ZEBRANIE RODZICÓW
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie ogólne, które odbędzie się 17 maja o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej.
Spotkanie z wychowawcami klas według godzin podanych przez nauczycieli.
UWAGA!
Została zamieszczona III baza wyrazów z trudnościami ortograficznymi - III baza wyrazów.
Ostatni etap konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii 2018" odbędzie się 30 maja 2018r. Termin został zmieniony z przyczyn niezależnych od organizatorów.
WYCIECZKA DO KRAKOWA KLASY II B
Do Krakowa wyjechaliśmy z parkingu przy kościele 9.05.2018 r. o godzinie 9.30 pod opieką pani M. Garus, p. A. Sienkiewicz i p. E. Wardęgi.
W pierwszym dniu zwiedzaliśmy „Wawel od podszewki”. Z przewodnikiem rozpoczęliśmy od zwiedzania komnat, skarbca, zbrojowni. Zwiedziliśmy Katedrę. Szkoda, że w tych wspaniałych miejscach nie można robić zdjęć. Byliśmy przy grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Mimo ogromnego zmęczenia wszyscy wyszliśmy na wieżę by dotknąć serce Dzwonu Zygmunta. Dzielnie przeszliśmy Smoczą Jamę, żeby nad Wisłą spotkać się ze Smokiem Wawelskim. Zrobiliśmy sobie z nim mnóstwo zdjęć. Pogoda była piękna, więc można było pod okiem pań troszeczkę „poszaleć” - kupić pamiątki, posilić się i odpocząć.
Bulwarami Wiślanymi spacerkiem wróciliśmy do miejsca zakwaterowaniaw Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego. Po obiadokolacji poszliśmy na pokoje rozpakować się i przygotować do zajęć rekreacyjnych na boisku. Niestety nagła burza z deszczem przegnała nas z boiska. Nie nudziliśmy się jednak, bo księża zabrali nas na zwiedzanie seminarium. Mogliśmy zobaczyć kaplicę, sale wykładowe, biblioteki, czytelnię, pomieszczenia przeznaczone do muzykowania i siłownię. Tam podobało się nam najbardziej.
Wieczorem obchodziliśmy urodziny Zuzi. Były śpiewy, tańce i pląsy z księżmi. Następnego dnia po śniadaniu ruszyliśmy na przystanek tramwajowy, żeby dojechać do Rynku. Niektórzy z nas pierwszy raz jechali tramwajem. Przeszliśmy przez Bramę Floriańską, po drodze obejrzeliśmy wystawę obrazów i grafik artystów krakowskich.
W Rynku zwiedziliśmy Kościół Mariacki i słyszeliśmy oczywiście hejnał z wieży.
W Sukiennicach każdy miał możliwość zakupienia pamiątek. Byliśmy w kościele św. Wojciecha – najstarszym kościele w Krakowie. Ogromne wrażenie zrobiły na nas pamiątki zgromadzone w Domu Jana Matejki. W domu składającym się z trzech kondygnacji mogliśmy oglądać obrazy, meble, odznaczenia, pamiątki osobiste i rodzinne wielkiego malarza. Fotografowaliśmy się z Adamem Mickiewiczem, Janem Matejko, Tadeuszem Kościuszko.Na Placu Szczepańskim chłodziliśmy się przy fontannach i leżakowaliśmy na czymś w rodzaju dmuchanych tapczanów. Tramwajem wróciliśmy na godzinę 16.00 na obiad. Jedzenie, pakowanie, sprzątanie, pożegnanie z seminarium, księżmi i Krakowem to ostatnie punkty naszej wycieczki. O godzinie 18.00 przy szkole czekali na nas stęsknieni rodzice. Dla niektórych wyjazd na dwa dni z domu był prawdziwym wyzwaniem i egzaminem dojrzałości. Myślę, że wszyscy go zdali!!! M.G.
Klasa II B - wycieczka do Krakowa (9-10. 05. 2018)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa II B - wycieczka do Krakowa (9-10. 05. 2018).
Koło przyrodnicze uczy segregować odpady
Dnia 9.05 Koło Przyrodnicze przygotowało krótkie wystąpienie na temat segregowania odpadów. Przyrodnicy samodzielnie napisali tekst piosenki, w której kolejno wymienali barwy koszy i odpady, które można do nich wrzucać. Młodzi ekolodzy celowo wybrali znaną i lubianą melodię, by przekazywane treści mogły z łatwością zapamiętać dzieci. Opiekun koła p. Gabriela Jochymek przypomniała o trwającej w naszej szkole zbiórce baterii. Koło Przyrodnicze zachęciło również do zbierania plastikowych nakrętek, które można przekazać na akcje charytatywne.Na szkolnym korytarzu mamy już wszystkie kosze do slektywnej zbiórki odpadów i mamy nadzieję, że trafią do nich odpowiednie śmieci.
/G.J./
UWAGA!
16.05.2018r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie w ramach zajęć wychowawczych biorą udział w V Gminnej Ekologicznej Olimpiadzie Kreatywności.
Uczniowie w tym dniu przychodzą do szkoły na godz. 11.50 – ubrani w niebieskie koszulki z logo De Heus lub inne w kolorze niebieskim. Spotykają się z wychowawcami na górnym korytarzu. Zajęcia potrwają do ok. 13.30.
W tym dniu nie ma obiadu.
Świetlica pracuje wg planu. Uczniowie (zapisani do świetlicy), którzy chcą zwolnić się w tym dniu z zajęć świetlicowych, przynoszą zwolnienie od rodziców i przekazują je wychowawcom świetlicy.
NAKRĘTKI DLA MIŁOSZKA
W naszej szkole odbędzie się akcja zbierania plastikowych nakrętek. W tym roku szkolnym nakrętki zbierane są dla Miłoszka. Rodzice zbierają pieniądze na operację chłopca w USA. Marzą o tym, by ich synek miał w miarę możliwości normalne i szczęśliwe życie.
Akcja zbierania nakrętek trwać będzie od 21 maja do 8 czerwca.
Nakrętki odbierać będzie rano p. H. Chwałek.
Pamiętajcie, że robiąc tak niewiele, robicie tak dużo ;)Opiekunowie SRU
OBRADY SEJMIKU UCZNIOWSKIEGO
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość,
biel - serce czyste…
Piękne są nasze
barwy ojczyste.Tymi słowami wiersza Cz. Janczarskiego pt. ,,Barwy ojczyste” rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Flagi oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W najbliższych dniach będzie wiele okazji do zamanifestowania naszego patriotyzmu. Obchodzić będziemy rocznice ważnych wydarzeń historycznych:Święta Pracy (1 maja), uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, czternastą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja) oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja). Przypomnieli o tym uczniowie klasy szóstej, którzy przygotowali Sejmik Uczniowski. Podczas jego obrad młodsi uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się m.in. czym dla nas Polaków jest Konstytucja, kto był twórcą pierwszej w Polsce Konstytucji i dlaczego ją uchwalono, a także jak należy obchodzić się z symbolami narodowymi. Młodzi aktorzystarali się odpowiedzieć na ważne pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym!
Inscenizację uświetniły wzruszające piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy IV,V,VI i VII a także towarzyszący im wymowny taniec z flagami i woalami. Akademię przygotowały panie Teresa Kolber oraz Agnieszka Sienkiewicz.T.K.
zdjęcia - kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1013
OPŁATY ZA OBIAD I CZESNE MIESIĄC MAJ
OBIADY MAJ 2018
Szanowni Państwo!
PROSZĘ WPŁACAĆ NA OBIADY I CZESNE ZA MIESIĄC MAJ
WYSOKOŚĆ OPŁAT W MAJU WYNOSI:
- OBIAD - dla klas I-VII oraz 0A: 18x2,70 =48,60zł
- Oddział B i C :
- śniadanie + obiad – 18 x 4,20= 75,60 zł
- śniadanie + obiad + podwieczorek – 18 x 5,40 = 97,20 zł
- obiad + podwieczorek – 18 x 3,90= 70,20 zł
CZESNE LICZONE INDYWIDUALNIE -1zł za każdą dodatkową godzinę (wg deklaracji w umowie):
- za 1 dodatkową godzinę – 20 x 1 zł = 20,00 zł
- za 2 dodatkowe godziny - 20 x 2 zł = 40,00zł
- za 3 dodatkowe godziny - 20 x 3 zł = 60,00 zł
- za 4 dodatkowe godziny – 20x 4 zł= 80,00 zł
W związku z pomyłkowym nie naliczeniem opłaty czesnego za 3. 04. 2018r. – opłata ta zostanie doliczona do obecnej kwoty.
UPRZEJMIE PROSZĘ O TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT !!! W TYM MIESIĄCU JEST BARDZO KRÓTKI TERMIN WPŁACANIA – TRZY DNI Z POWODU WYPADAJĄCYCH DNI WOLNYCH.
WPŁATY NA OBIADY I CZESNE PRZYJMUJE TYLKO P. BEATA ULATOWSKA
TERMINY WPŁAT:
7 MAJ/PONIEDZIAŁEK/ OD GODZ. 740 -12 25 ŚWIETLICA
8 MAJ /WTOREK/ OD GODZ. 740– 1125 ŚWIETLICA
9 MAJ /ŚRODA/ OD GODZ. 1340– 1530 ŚWIETLICA
Znamy laureatów VIII Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Wójta Gminy Tomice”
Z obieżyświatem po przygodę – tak brzmiał tytuł dyktanda konkursowego, które odbyło się 25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Woźnikach. Już po raz ósmy 15-stu uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Tomice walczyło o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii klas 4-7 w Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Wójta Gminy Tomice”.
Organizatorkami konkursu były p. Teresa Kolber oraz p. Iwona Bobik. Dyktando konkursowe przygotowała pani Małgorzata Duda – metodyk języka polskiego. Komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Witek (SP Radocza), p. Joanna Gawęda (ZSP Tomice), p. Teresa Kolber (SP Woźniki) oceniła dyktanda i wyłoniła zwycięzców. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, ale ostatecznie laureatami zostali Michał Matuszyk (z ZSP Tomice), który obronił tytuł Mistrza Ortografii klas IV-VII, I Wicemistrzem została Beata Drabczyk (z SP Radocza), a II Wicemistrzem Kinga Kawała (z SP Woźniki).
Nagrody dla zwycięzców i puchary ufundował Wójt Gminy Tomice – p. Witold Grabowski; upominki i pamiątkowe dyplomy dla uczestników konkursu oraz podziękowania dla opiekunów – Dyrektor szkoły oraz organizatorzy.
Laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok!
T.K/.I.B.
zdjęcia - kliknij tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1012
TEKST DYKTANDA KONKURSOWEGO
Z obieżyświatem po przygodę
Bożena, Krzysztof, Jędrzej i Marzena w czasie wakacji przeważnie wyjeżdżali na wieś. Pożyczonym starym gruchotem rokrocznie podróżowali przez Polskę wzdłuż i wszerz. Wyposażony był on w najpotrzebniejsze urządzenia, między innymi mini kuchenkę gazową. Nad rozżarzone słońce prażące na pustyni, mrożącą krew w żyłach przygodę w dżungli lub przejażdżki po bezdrożach sawanny przedkładali spokój rodzimej przyrody w niedużej osadzie nad rzeką Biebrzą. Egzotyczne pejzaże z powodzeniem zastępowały im wierzby, brzozy oraz łany żyta i pszenicy, powiewające sprężyście na wietrze. Nie odczuwali żadnego żalu z powodu braku egzotycznych przysmaków na talerzach. Z przyjemnością za to pożerali wprost z krzaków jeżyny i porzeczki. Nie zapomnieli też o ciemnozielonej rzeżusze i jarzynie, którą myli pod bieżącą wodą. A gdy zdarzyło się kilka dżdżystych dni i wiało rześkie powietrze, przemierzali bukowy zagajnik w poszukiwaniu podgrzybków. W czasie tych przechadzek zdarzało się, że spod nóg umykał im chyżo przerażony jeż, żuczek albo wąż. Nigdy nie spotkali jadowitej żmii, ale gdy raz przysiedli na pniu zwalonej przez burzę wierzby, żarłoczne czerwone mrówki pogryzły im nogi.
Podczas tych niecodziennych wędrówek poznali miejscowego historyka, który opowiedział im niesamowitą legendę. Otóż niewielki zamek leżący nieopodal miasteczka wzbudzał niezdrową ciekawość wśród licznych turystów. Podobno w czasach, które tonęły w mrokach niepamięci, okrutny hrabia zamurował tam niebywałe skarby. Niektórzy twierdzili, że nie tylko skarby, lecz także niewiernego sługę, który próbował niepostrzeżenie uciec, zabierając nie jeden, ale sto kufrów z bezcennymi przedmiotami.
Czyż Biebrzański Park Krajobrazowy to nie najcudowniejsze miejsce na ziemi? Wszak, będąc Polakiem i Europejczykiem, nie wolno nam zapominać o własnych korzeniach.
Ahoj przygodo!
Archiwum Aktualności