• Mamy dwa TALENTY i nominację!!!

• Organizatorem powiatowego Festiwalu Artystycznego pn. „Talenty 2024” jest Wadowickie Centrum Kultury. Po miesiącach przygotowań, prób oraz po wielu godzinach przesłuchań tegoroczne „Talenty 2024” zostały rozstrzygnięte.
            Statuetka „Talent 2024” została wręczona podczas uroczystej Gali Talentów w niedzielę (7.04) o godzinie 16:00 w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury.
            Podczas Festiwalu w etapie powiatowym znalazło się ponad 300 zgłoszonych uczestników w kategoriach taniec, muzyka, recytacja, teatr, literatura, wokal, sztuki plastyczne oraz sztuki wizualne. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono 101 nominowanych do Nagrody „Talent 2024”. Z naszej szkoły nominowano trzy uczennice:

W kategorii LITERATURA: Marlena Glanowska

W kategorii TEATR: Daria Studnicka

W kategorii PLASTYKA: Helena Grolik

Jury festiwalu przyznało nagrodę „Talent 2024” Darii Studnickiej i Helenie Grolik. To ogromny sukces naszych uczennic i szkoły.

Laureatki do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

• Konkurs "Manager Roku Junior"

• Końca dobiegł trwający od października wojewódzki konkurs ekonomiczny "Manager Roku Junior". Uczniowie klasy VIII stworzyli dwie pięcioosobowe drużyny, które rywalizowały ze sobą oraz z drużynami z innych szkół o udział w finałowych rozgrywkach. Zadaniem drużyn było założenie oraz prowadzenie sklepiku szkolnego. Co dwa tygodnie uczniowie musieli podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozwoju swojej działalności- od zatrudnienia pracowników i zaopatrzenia sklepiku w potrzebne towary, po analizę skuteczności przyjętych strategii i decyzje o pobraniu kredytu na dalszy rozwój firmy. Cały konkurs odbywał się zdalnie, przy użyciu symulacji na platformie Revas. Po 8 rundach nastąpiło wyłonienie drużyn awansujących do finału. Wśród awansujących drużyn znalazła się grupa "Vitaminka". W końcowej rozgrywce nasi uczniowie zdobyli VI miejsce.  Za udział w konkursie uczniowie otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

Uczniom serdecznie gratuluję zajęcia VI miejsca w finale oraz wytrwałości w systematycznym udziale w rozgrywkach.

• Wiosenna zbiórka baterii i telefonów

• Wiosenna zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych odbędzie się w dniach 08-12.04.2024r. Przyniesione odpady będą zbierane codziennie przed 1 i 2 lekcją na dolnym korytarzu. Uczniowie klas I- VIII otrzymają pozytywną uwagę za udział w zbiórce (Uwaga! Warunkiem jej otrzymania jest zebranie min. pół woreczka tych odpadów oraz zgłoszenie ich przyniesienia uczniom przeprowadzającym zbiórkę.)

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Lekcje online - SaferInternet

W ramach Dni Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach online, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób korystać z sieci, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo i na czym polegają sekrety udanej komunikacji onine. Starsi uczniowie poznali również fizyczne i psychologiczne skutki zbyt długiego i nieprawidłowego korzystania z Internetu oraz nauczyli się czym jest fake news i jak interpretować prawdziwość znalezionych w sieci treści.

Lekcje online prowadzone były poprzez specjalistów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

• Warsztaty świąteczne

• Śliczne zajączki ze skarpety i ryżu- to efekt pracy rodziców i uczniów klasy III podczas świątecznych warsztatów. Wspólnie spędzony czas umiliły zabawy i pląsy integracyjne, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Był grupowy śpiew piosenek pasyjnych przy akompaniamencie gitary i życzenia świąteczne.