Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do Cukiereczków. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent a i on sam otrzymał od Cukiereczków pyszne pierniczki, które dzieci wraz z paniami upiekły i ozdobiły. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, rozmawiały o prezentach, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Mikołaj u Cukiereczków
Mikołaj u Biedronek
"Dzwonią juz dzwoneczki wesoło jest wszędzie, bo św. mikołaj do nas dziś przybędzie..."
Już od rana w sali Biedronek unosił się w powietrzu zapach oczekiwania i zniecierpliwienia. Każdy przedszkolak pytał : "Kiedy bedzie sniadanie?" jednak nie dlatego, że czuł głód ale dlatego, że właśnie posniadaniu miał do nas przyjść św. Mikołaj z prezentami. Ożywienie wstepowało w dzieci kiedy na korytarzu słychac było dźwiek dzoneczka. Wreszcie przyszedł. Dzieci zaprezentowały gościowi kolędę na dzwoneczkach, wiersz i piosenkę a św. Mikołaj wreczył każdemu prezent i cukierek. Na pożegnanie dla Mikołaja i dla Biedronek znalazł się u nas słodki poczęstunek. Przedszkolaki obiecały być grzeczne przez kolejny rok.
Zdjęcia kliknij w poniższy link:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=946
Spotkanie ze św. Mikołajem w klasie Ia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie ze św. Mikołajem w klasie Ia.
FILMOWE MIKOŁAJKI W KLASIE SZÓSTEJ I SIÓDMEJ
4 grudnia br. klasy szósta i siódma wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami na projekcję filmu pt. „Mikołaj w każdym z nas”. Fabuła filmu wprawiła wszystkich w świąteczny klimat. Film opowiadał o tym, że nie trzeba być ani dorosłym ani bogatym, by dla swych bliskich stać się Mikołajem. Gdy odkryjemy piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielimy się tą radością z ważnymi dla nas osobami, kto wie, może spotkamy Świętego Mikołaja we własnej osobie? (z recenzji filmu). Po projekcji w radosnych nastrojach udaliśmy się na pyszną pizzę i gorącą czekoladę. To był udany początek zbliżającego się magicznego czasu Świąt Bożego Narodzenia.
T.K.
Klasa czwarta i siódma na spektaklu w WCK
29 listopada br., w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego, czwartoklasiści wraz ze starszymi kolegami z klasy siódmej obejrzeli w WCK musical dydaktyczny pt. „Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie”, przygotowany przez Teatr Muzyczny „Forte”. Treść spektaklu oparta była na powieści C.S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii”. W przedstawieniu wykorzystano zaskakujące zwroty akcji, efekty multimedialne, a świetną grę aktorską urozmaiciły doskonale zaśpiewane na żywo piosenki. Niewątpliwym walorem całego musicalu była fabuła, która skłania do przemyśleń i refleksji mówiących o tym, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pokonać zło.
T.K.
Spotkanie Św. Mikołaja z uczniami klasy III
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie Św. Mikołaja z uczniami klasy III.
SPOTKANIE ŚW. MIKOŁAJA Z CZYTELNIKAMI ŚWIETLICY
W każdą środę, w ramach zajęć świetlicowych, w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze. Celem tych zajęć jest promowanie wśród uczniów nie tylko zamiłowania do książek, ale również czytania ich. Na tych czytelniczych spotkanich, uczniowie chętnie wypowiadają się na temat swoich ulubionych bohaterów książkowy i bajkowych. Na zajęciach czytają książki, bajki wypożyczone z biblioteki lub przyniesione swoje. Rozwijanie pasji czytelniczej uczniów odbywa się także w świetlicy, w trakcie zajęć plastycznych, podczas wykonywania zakładek do książek, okładek oraz portretów ulubionych przez nich bajkowych postaci. 6 grudnia br. czytelników świetlicy, w bibliotece szkolnej odwiedził niecodzienny gość - św. Mikołaj. Podarunkiem od św. Mikołaja dla dzieci ze świetlicy był tym razem szczególny prezent - przeczytanie przez niego swojej, ulubionej bajki - "Księga dżungli".
Zdjęcia - http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=943
B.U. G.J
Święty Mikołaj w klasie IIa
Mamy, aż cztery nominacje do „Talentu 2017”
Organizatorem XVII Festiwalu artystycznego „Talenty 2017”jest Wadowickie Centrum Kultury, a współorganizatorami są miejskie i gminne ośrodki kultury powiatu wadowickiego. Festiwal jest prezentacją indywidualnych talentów artystycznych oraz formą wsparcia przy dalszym ich rozwoju i promocji. Ma wyłonić autentyczne talenty wokalne, muzyczne, taneczne, teatralne, recytatorskie, plastyczne, literackie i fotograficzno - filmowe z powiatu wadowickiego. Jest skierowany do dzieci i młodzieży, począwszy od uczniów I klasy szkoły podstawowej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Udział w Festiwalu ma charakter dwustopniowy: I etap-gminny, II etap-powiatowy. Miło nam poinformować, że z naszej szkoły mamy ,aż cztery nominacje do tytułu „Talent 2017”.
kat. wokal :
kl. IV-VI
Olga Dereniowska- kl.IV
kat. plastyka:
kl. I-III
Helena Grolik- kl.I
Tobiasz Hardek- kl.II
kl. IV-VI
Antonina Wołek- kl. IV
Uczniów przygotowała do konkursu pani Agnieszka Sienkiewicz.
Koncert Laureatów i wręczenie statuetek "TALENT 2017" odbędzie się 17 grudnia o godzinie 15:00. Nominowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia klinknij w poniższy link:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=941
Eko-choinka 2017- konkurs szkolny
Koło przyrodnicze ogłasza szkolny konkurs na wykonanie eko-choinki!
Adresaci konkursu: Uczniowie klas I-VII.
Zadanie konkursowe:Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować choinkę z materiałów ekologicznych (szyszki, zboża, pióra, gałązki, liście, makaron itp.), albo z tworzyw wykorzystywanych w recyklingu ( papieru, tektury, butelek PET, korków, itp.)
Praca powinna być wykonana w sposób umożliwiający przechowywanie, wystawienie przez okres minimum 2 tygodni, bez pogorszenia jej walorów estetycznych. Technika wykonania prac jest dowolna.
Każda praca musi mieć dołączoną informację o autorze: imię i nazwisko, klasa. Każdy uczestnik zgłasza tylko jedną pracę.
Kryteria oceny: samodzielność, oryginalność doboru materiałów projektu, staranność i estetyka wykonania pracy, nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej, pomysłowość i nowatorstwo.
Termin: Prace należy składać do 19.12.2017r. do p. Gabrieli Jochymek lub p. Grzegorza Giermka.
Czekają nagrody!!
G.J.
Spotkanie Biedronek z panem Listonoszem
"Chodzi listonosz tu i tam, puka do mieszkań stu.
Ja listonosza dobrze znam dzień dobry mówię mu."
30 listopada br w sali Biedronek już od rana trwały przygotowania do spotkania z niezwykłym gościem. I oto koło południa zapukał on do drzwi. Był przystojny miał ubranie w kolorze granatowym i ogromną torbę na ramieniu. Biedronki z dużym entuzjazmem przywitały "Naszego" pana Listonosza. Zaśpiewały mu inscenizowana piosenkę o litonoszu a potem zasłuchały się w opowieści gościa o trudach jego pracy. Poznały ubiór i akcesoria listonosza. Na zakończenie spotkania wręczyły gościowi przygotowaną laurkę w formie listu. Pan listonosz wyjął z ogromnej torby cukierki i poczęstował każdego przedszkolaka. Po pożegnaniu i życzeniach dla gościa, Biedronki usiadły do klasera ze znaczkami, które bardzo skrupulatnie obejrzały przez dużą lupę. Potem postanowiły zamienić się w listonoszy i samodzielnie zapojektowały i przygotowały znaczki oraz kolorowe koperty. Jeszcze tylko nauczą się czytać i pisać, a będą mogły zaadresować swoje koperty.
Ancymonkowe Andrzejki
29 listopada Ancymonki jak co roku wzięły udział w Piżamowych Andrzejkach. Dzieciaki świetnie bawiły się w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów, z wielką radością wróżyły sobie przyszłość, zajadały pyszne smakołyki, zorganizowały bitwę na poduszki, a na koniec zmęczone ułożyły się na swoich ulubionych podusiach aby odpocząć po szalonym dniu pełnym wrażeń.
M.P.
Zbiórka baterii
Nasza szkołą przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół ZBIERAJ BATERIE! Celem programu jest zebranie jak największej masy baterii i możliwość uzyskania dla szkoły nagród- sprzętu komputerowego lub RTV za kwotę od 100 do 1000zł!!
Od dzisiaj do 11.05.2018r. uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mogą przynosić zużyte baterie i akumulatory do specjalnego pojemnika ustawionego przy drzwiach wejściowych do szkoły (wejście obok stołówki).
Jakie baterie zbieramy?
a) baterie jednoogniowe typu AA i AAA,
b) baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego,
c) baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów,
d) inne baterie i akumulatory, niewymienione w lit. a-c, które mogą być bez trudności przenoszone oraz nie są bateriami samochodowymi i akumulatorami samochodowymi oraz bateriami przemysłowymi i akumulatorami przemysłowymi.UWAGA!Otwór w pojemniku (jeszcze przez kilka tygodni będzie to zastępcze pudełko kartonowe) ma średnicę 7cm, wiec rozmiar zbieranych baterii nie może być większy.
Ku przestrodze! Czy wiesz, że jedna mała bateria guzikowa może skazić 1m3 gleby i zatruć 400 l wody?
DEBATA NA TEMAT PRAW DZIECKA
Debata na temat Praw Dziecka odbyła się w naszej szkole 1 grudnia 2017r. Była przygotowana i przeprowadzona podczas dużych przerw lekcyjnych, przez pedagoga szkolnego - p. Beatę Ulatowską. Uczniowie w czasie debaty, poprzez twórcze działania, poznawali nie tylko swoje prawa, ale także obowiązki ucznia. Uczniowie z klas od I- III, po zaprezentowaniu przez pedagoga ich praw, mieli na zadanie wykonać ilustrację do dowolnie wybranego prawa, tworząc w ten sposób planszę pod hasłem - Prawa Dziecka. Natomiast debatę dla klas od IV - VII, przeprowadzili uczniowie kl.VII. Siódmoklasiści po zapoznaniu uczniów z ich prawami i obowiązkami, przedstawili samodzielnie przygotowane krótkie scenki teatralne, tematycznie związane z Prawami Dziecka, wskazując w nich potrzebę okazywania sobie wzajemnego szacunku i empatii. Po prezentacji scenek sytuacyjnych, zadaniem uczniów ze starszych klas, było wykonanie ilustracji do planszy z wypisanymi obowiązkami uczniów. Zaproponowane i przeprowadzone w debacie działania, miały na celu wzbudzić w uczniach refleksję, na temat przysługującym im praw i przestrzegania praw innych osób, ich stosunku do własnego zdrowia, obowiązku szkolnego, oraz szacunku wobec drugiego człowieka, poprzez odpowedzialne zachowanie,dające poczucie bezpieczeństwa.
B.U
ZDJĘCIA - tutaj http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=939
Tajemnice pszczelego ula
Jak nazywa się dom pszczół?
W jaki sposób pszczoły przygotowują się do zimy?
Jak powstaje miód?
Kto to jest pszczelarz?
Na te i inne pytania dzisiaj klasa Ia i Ib szukała odpowiedzi. Zajęcia o pszczołach zaczęliśmy od obejrzenia filmu „Jak powstaje miód?”, dzięki któremu uczniowie usłyszeli i zobaczyli opowieść o życiu pszczół, ich zwyczajach, niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Z bliska mogli zobaczyć podstawowe akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, ramkę,widelec pszczelarski, specjalny kapelusz i kombinezon. Z wielkim zaciekawieniem oglądali i wąchali wosk i kit pszczeli, oprócz tego największą atrakcją była degustacja pysznego miodu.
JP
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tajemnice pszczelego ula.
ANDRZEJKI - MAGICZNY WIECZÓR
"W listopadową, ciemną noc,
Swój los wywróżę sobie,
A św. Andrzeja poproszę o moc,
By powiedział mi o Tobie."„Mąż przyjdzie stamtąd, gdzie szczeka pies”. Tak na Andrzejki wróżyły nasze babcie i traktowały te wróżby bardzo poważnie. Współcześnie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, ale chętnych, by ten jeden jedyny raz w roku poznać swoją przyszłość, nie brakuje. Na tegorocznej zabawie andrzejkowej zorganizowanej i przeprowadzonej przez Szkolną Radę Uczniowską przyszłość odkrywały przed nami wróżka Oliwia oraz wróżka Martyna. Można było dowiedzieć się, gdzie będziemy mieszkać, w jakim domu albo jakim samochodem będziemy jeździć lub, jak będzie miała na imię osoba, z którą wstąpimy w związek małżeński. Ten magiczny wieczór przepełniony był również tańcami, pląsami i zabawami tanecznymi, które prowadziły Emilia, Ola oraz Natalia. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów słodkie napoje, aby nie zabrakło im energii podczas wyczerpującej zabawy. Na pewno ten wieczór na długo zostanie w naszej pamięci.
Zapraszmy do obejrzenia fotorelacji znajdującej się w Galerii zdjęć.
J.P./M.P./L.P.
Drodzy Rodzice!
Dnia 29 listopada 2017 roku w naszej szkole będzie zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-VII organizowana przez SRU.
Klasy I - III w godz. 14.30 - 15.30
Klasy IV - VII w godz. 15.30 - 17.00
W programie: wróżby, zabawy taneczne oraz jabłko z niespodzianką w cenie 6 zł.
OPŁATA ZA OBIADY I CZESNE W GRUDNIU
Szanowni Państwo!
PROSZĘ WPŁACAĆ NA OBIADY I CZESNE ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
WYSOKOŚĆ OPŁAT W GRUDNIU WYNOSI:
- OBIAD - dla klas I-VII oraz 0A: 16 x2,60 =41.60 zŁ
Oddział B i C :
śniadanie + obiad – 16 x 4,10 = 65,60 zł
śniadanie + obiad + podwieczorek – 16 x 5,30 =84,80 zł
obiad + podwieczorek – 16 x 3,80 = 60,80 zł
CZESNE LICZONE INDYWIDUALNIE - 1zł za każdą dodatkową godzinę (wg deklaracji w umowie):
za 1 dodatkową godzinę – 16 x 1zł = 16 zł
za 2 dodatkowe godziny - 16 x 2zł = 32 zł
za 3 dodatkowe godziny - 16 x 3zł = 48 zł
za 4 dodatkowe godziny - 16 x 4zł= 64 zł
UPRZEJMIE PROSZĘ O TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT!! WPŁATY NA OBIADY I CZESNE PRZYJMUJE TYLKO P. BEATA ULATOWSKA
TERMINY WPŁAT:
1 GRUDNIA/PIĄTEK/ OD GODZ. 1040 – 1225 SALA NR 8
4 GRUDNIA/PONIEDZIAŁEK/ OD GODZ. 730 -940
5 GRUDNIA /WTOREK/ OD GODZ. 730 -800 ,9 50 – 1035 SALA NR 8
6 GRUDNIA/ ŚRODA/ OD GODZ. 1325 -1525 SALA NR 8
7 GRUDNIA/ CZWARTEK/ OD GODZ. 1325 -1525 ŚWIETLICA
8 GRUDNIA / PIĄTEK/ 1040- 1225 SALA NR 8
Ogłoszenie-basen
Drodzy rodzice!
We czwartek 30 listopada odbędą się dwie lekcje basenu (w tym zaległy wyjazd z 9 listopada). W związku z tym powrót z basenu planowany jest na godzinę 18:15. Jest to ostani wyjazd.
Opiekunowie
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Mój nauczyciel"
Woźniki,8.11.2017 r.
PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
pod hasłem „Mój nauczyciel”
W dniu 8 listopada 2017 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez organizatora w składzie:
Mira Sabatowicz –artysta plastyk
Grzegorz Giermek – artysta plastyk
Agnieszka Sienkiewicz- nauczyciel plastyk
Magdalena Piotrowska- organizator
Na konkurs wpłynęło 2 602 prac z 276 placówek oświatowych z całej Polski, w tym 878 prac dzieci z oddziałów przedszkolnych i 1724 prace uczniów z klas I-III. Komisja na wstępie odrzuciła 41 prac niespełniające regulaminu, z którym nie wszyscy uczestnicy i opiekunowie dokładnie się zapoznali. Znaczna część w/w prac była anonimowa. Jury prosi aby opiekunowie dbali o czytelność metryczek, które powinny zawierać wszystkie dane określone w regulaminie oraz troszczyli się o stosowne materiały do wykonania prac (nie kartki ksero). Członkowie Jury podkreślili, że poziom większości prac, które napłynęły na konkurs był wysoki. Uczestnicy konkursu poszukiwali ciekawych rozwiązań stosując różnorodne techniki plastyczne. Swoboda „plastyczna” charakteryzowała głównie prace dzieci przedszkolnych. Uczniowie klas I-III w większości posługiwali się schematami , gubiąc w ten sposób indywidualny charakter artysty.
Po wstępnej selekcji do drugiego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 2561 prac. Biorąc pod uwagę: zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów postanowiła nagrodzić i wyróżnić w poszczególnych grupach wiekowych następujących autorów:
Kategoria Przedszkole
I m Gabriela Dubel -4 lata- Szkoła Podstawowa w Woźnikach, opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II m ex aequo
Faustyna Gajzler-5 lat-Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane, opiekun Urszula Suchorab
Hanna Getler-4 lata- Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik, opiekun Katarzyna Michalik-Kiszka
III m ex aequo
Emilia Szulik-4 lata- Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik, opiekun Katarzyna Michalik-Kiszka
Patrycja Ciwła-6 lat-Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, opiekun Marta Sobczak-Piętoń
Wyróżnienie:
Wiktoria Sabadasz-5 lat-Prywatne Przedszkole „OXPRESS” Bolesławiec, opiekun Edyta Orlińska
Lena Załucka-6 lat- Prywatne Przedszkole „OXPRESS” Bolesławiec, opiekun Edyta Orlińska
Nikola Papież-6 lat- Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, opiekun Marta Sobczak-Piętoń
Michalina Łopatecka-4 lata- Szkoła Podstawowa w Woźnikach, opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria klasy I-III
I m ex aequo
Alicja Wieczorek-7 lat- Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego Gorzów Wielkopolski, opiekun Lech Jakubowski
Jan Maciaszek-7 lat-Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach, opiekun Edyta Stępień
II m Maria Szady-8 lat-Szkoła Podstawowa nr 3 Piotrków Trybunalski, opiekun Agnieszka Cienkowska-Szady i Agata Rózga
III m Leon Szlegiel-9 lat- Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego Gorzów Wielkopolski, opiekun Lech Jakubowski
Wyróżnienie:
Oliwia Forajter-7 lat-Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Basisty Rybnik, opiekun Katarzyna Michalik-Kiszka
Amelia Klich-8 lat- Prywatna Szkoła Podstawowa „OXPRESS” Bolesławiec, opiekun Edyta Orlińska
Lena Leniec-7lat - Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego Gorzów Wielkopolski, opiekun Lech Jakubowski
Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratuluje wybitnych osiągnięć młodym artystom.
Zdjęcia kliknij w poniższy link:
http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=934
Archiwum Aktualności