Magia Świąt Bożego Narodzenia jest w serdecznych gestach, w przebaczeniu i we wspólnym śpiewie kolęd. W miłości drugiego człowieka i w jego uśmiechu, w pomocy podczas wykonywania codziennych czynności, w słowach, które pomagają się podnieść i przetrwać, i w tych, które dodają skrzydeł. W zrealizowanych i niezrealizowanych marzeniach, w codzienności i w świętowaniu, w pracy i w odpoczynku. Jest we wspólnym ubieraniu choinki, w łamaniu się opłatkiem i w radosnym biesiadowaniu z bliskimi, w pierwszej gwiazdce i w sianku pod obrusem. Ale przede wszystkim jest w narodzinach Jezusa w naszych sercach i umiejętności zauważenia, i docenienia tego wszystkiego.
W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III pod przewodnictwem wychowawcy przygotowali niezwykły apel, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych w szkole. Tegoroczna uroczystość bożonarodzeniowa miała niecodzienną, nowoczesną formułę, która z pewnością zaskoczyła każdego uczestnika. Na scenie pojawiły się postacie z tradycyjnej opowieści o narodzinach Jezusa, ale w zupełnie nowym, współczesnym wydaniu. Anioły z „Niebiańskiej firmy kurierskiej” nie tylko niosły radosne wieści, ale także poruszały się na rolkach, co wzbudziło ogromne poruszenie na widowni. Archanioł Gabriel miał hulajnogę, na której w efektowny sposób wjeżdżał na scenę, natomiast pastuszkowie, zamiast rozmawiać o gwieździe betlejemskiej w tradycyjny sposób, dowiedzieli się o niej... z TikToka! W tym nowoczesnym ujęciu klasyczna opowieść bożonarodzeniowa nabrała zabawnego, ale i pełnego ciepła charakteru. Nie zabrakło również nowoczesnych akcentów w tradycyjnej scenie szukania noclegu przez Świętą Rodzinę. Józef, zamiast szukać miejsca w gospodzie, skorzystał, między innymi, z popularnej aplikacji „Spanko.pl”. To niewielkie, ale zabawne nawiązanie do współczesnych realiów pokazuje, jak tradycja może współistnieć z nowoczesnością.
Podczas uroczystości głos zabrała przewodnicząca szkoły, która w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczestnikom wydarzenia. Przewodnicząca życzyła wszystkim magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2026.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Iwona Bobik pełniąca obowiązki dyrektora, która również złożyła życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym. Życzyła uczniom oraz ich rodzinom, aby ten świąteczny czas był pełen miłości i spokoju. Na scenie pojawiła się także zaproszona na uroczystość pani dyrektor Lidia Wilk, która osobiście złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia. Jej obecność była miłym akcentem, który podkreślił znaczenie tradycji i wspólnego przeżywania świąt w naszej szkole.
Apel bożonarodzeniowy przygotowany przez klasę III z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To wydarzenie udowodniło, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, a radosne Święta Bożego Narodzenia mogą przybierać formy, które zaskakują, bawią i przede wszystkim łączą wszystkich w tej wyjątkowej atmosferze.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, radości, wielu niezapomnianych chwil w gronie najbliższych oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku!
Wesołych Świąt!
Dziękujemy Rodzicom trzecioklasistów za zaangażowanie, dostarczanie rekwizytów oraz zakup strojów.
L.P./K.Ś.