Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zabawie andrzejkowej, która odbędzie się 23.11.2022r. na sali gimnastycznej. Dzieci z klas I-III będą bawić się od 13.00 do 15.00, młodzież z klas IV-VIII od 15.00 do 17.00. Na uczestników zabawy czeka wiele atrakcji: loteria fantowa, salon wróżb, nauka tańca i fotobudka.
Andrzejki 2022
Wyśpiewany sukces !!!
18 listopada br w Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbył się jubileuszowy – X Festiwal Piosenki Patriotycznej. Uczestnicy zaprezentowali piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Wokaliści poprzez swoje wykonania przypomnieli mieszkańcom miniony, trudny czas naszej ojczyzny i jej dzieje. Wykonawcy skupili się na tradycyjnych, znanych utworach patriotycznych, prezentując ciekawą interpretację wokalną.
Jury w składzie: Elżbieta Szczygieł, Paweł Polak, Mateusz Krystian oceniło wokalistów w trzech kategoriach wiekowych zarówno indywidualnie, jak i zespołowo nagradzając następujące podmioty wykonawcze z naszej szkoły.
Kategoria I (klasy I-III)
Zespoły:
wyróżnienie Zespół „Wspólni” z klasy IISoliści:
III miejsce Lena Hardek
wyróżnienie Zofia Wójcik
Kategoria II (klasy IV – VI)
Zespoły:
II miejsce Zespół „Flores” z kl. VI
III miejsce Zespół „Czwartaki” z kl. IV
Kategoria III (klasy VII – VIII)
I miejsce Zespół „Piano” z kl. VII
Soliści (klasy VII –VIII):
Ii miejsce Igor Stawowy
II miejsce Aleksandra Dubel
Laureatów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
A.S.
IV Dziecięce Igrzyska Sportowe
16.11.2022r. w Szkole Podstawowej w Radoczy odbyły się IV Dziecięce Igrzyska Sportowe. Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Tomicach. Cztery ośmioosobowe drużyny rywalizowały w 10 konkurencjach sprawnościowych. Zawodnicy „walczyli” również na słowa, skandując okrzyki bojowe. Zespołom dopingowali wspaniali kibice. Organizator zadbał także o słodki poczęstunek dla zmęczonych sportowców. Po zliczeniu punktów zdobytych przez zespoły, wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce wywalczyła drużyna z Tomic, II miejsce gospodarze igrzysk, III miejsce przypadło drużynie z Witanowic , a IV uczniom naszej szkoły. Za udział w igrzyskach wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
/G.J./
3
INFORMACJE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU ,,BEZPIECZNIK’
W bieżącym roku szkolnym do koła wolontariatu należą uczennice z kl. VII: Anna Piszczek i Zuzanna Tabak, a z kl. VIII: Amelia Drzazga , Gabriela Mikołajczyk ,Gaja Kuś ,Joanna Śliwa, Justyna Mikołajczyk ,Natalia Mikołajczyk , Nikola Świdergał ,Nadia Pierzchała oraz Aleksandra Polak .Przewodniczącymi zostały Anna Piszczek i Zuzanna Tabak ,a opiekunami są p. Beata Ulatowska i p. Małgosia Lachendrowicz.
Informujemy, że z zaplanowanymi działaniami i akcjami SKWB można zapoznać się na gazetkach szkolnych. Zapraszamy chętnych i bezinteresownych uczniów do udziału w naszych zbiórkach i akcjach, pamiętając o tym „Ze jesteśmy tyle warci, ile możemy od siebie z serca dać innym”.
Obecnie bieżące zbiórki to:
- Zbiórka żywności dla zwierząt / do 24.11.2022/
-,,KUP PAN SZCZOTECZKE’’- zbieramy pasty do zębów i szczoteczki dla dzieci z Afryki /do 24.11.2022/
- „ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE” – kampania charytatywna, zakup kartek świątecznych z kopertą w kwocie 3 zł. W ramach wsparcia chorych i niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda/ w górę serca/.
Członkowie SKWB
Konkurs "Karmnik dla ptaków"
Szkolny konkurs pt. ”Karmnik dla ptaków”
Celem konkursu jest wykonanie karmnika dla ptaków, który będzie wykorzystany w okresie zimowym na terenie szkoły.
Celem konkursu jest:
- zwrócenie uwagi na konieczność dokarmiania ptaków zimą,
- kształtowanie pośród dzieci postaw przyjaznych środowisku,
- uświadomienie roli człowieka w zachowaniu równowagi w przyrodzie i możliwości niesienia pomocy zwierzętom,
- wyrabianie nawyków odpowiedzialności za swoje postępowanie wobec zwierząt,
- rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.
3. Adresaci konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach
4. Zadanie konkursowe
Konkurs polega na wykonaniu karmnika dla ptaków. Karmnik można wykonać z dowolnych materiałów z zachowaniem trwałości i funkcjonalności (dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem, powinien umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego oraz być łatwy w utrzymaniu czystości). Uczestnicy konkursu mogą wykonać karmnik przy pomocy osoby dorosłej.
5. Kryteria oceny
- trwałość
- funkcjonalność (j.w.)
- estetyka wykonania
- oryginalność.
6. Termin
Prace opatrzone imieniem i nazwiskiem autora należy dostarczyć do dnia 2 grudnia 2022r. do organizatorów konkursu- Gabrieli Jochymek lub Agnieszki Sienkiewicz.
7. Nagrody
Konkurs zakończy się oceną prac konkursowych i wręczeniem nagród po 5.12.2022r.
8. Uwagi
– organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie.
Akademia z okazji 11 Listopada
Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
Z niej się wyłaniam… gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb.
Myśląc Ojczyzna, K. Wojtyła
Uroczysta Akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Nasza szkoła z powodzeniem realizuje ogólnopolską akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.
„Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła niepodległość. Zaborcy – trzy mocarstwa: Austria, Prusy (późniejsze Niemcy), Rosja – w 1795 roku podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo.
Chcieli Polakom narzucić swoją kulturę, zwyczaje, język i religię. Nie było polskiego rządu ani wojska, nie było stolicy. Nie wolny było używać polskiej flagi ani godła.
Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.Nasz naród jednak nie poddawał się. Polska – wykreślona z mapy Europy – istniała.
Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień…” – słowa te upamiętniały wydarzenia z historii naszego kraju.W montażu słowno-muzycznym wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary
w wolność i szacunku do Polski. Mogliśmy posłuchać fragmentów historii naszego kraju
jak i pięknie zaśpiewanych przez Uczniów takich pieśni jak: Ojczyzno ma, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, Dzień dobry Biały Ptaku, Piechota, Pierwsza Brygada, Pałacyk Michla oraz Jesteśmy Polką i Polakiem.Akademia przygotowana została przez panie: Agnieszkę Sienkiewicz oraz Arkadię Podgórską-Mikuła.
Ponadto w ramach wspomnianej akcji „Szkoła do hymnu” o 11:11 wszyscy uczniowie
i wychowankowie naszej szkoły zaśpiewali nasz hymn narodowy.Zdjęcia z Akademii są również zamieszczone w zakładce Galeria.
A. P-M./A.S.
Konkurs Polska - mój dom
W dniu dzisiejszym przy okazji uroczystej Akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu świetlicowego "Polska – mój dom".
Celem konkursu było:1. Rozwijanie u dzieci zdolności plastycznych.
2. Rozwijanie postaw patriotycznych oraz pielęgnowanie tradycji rodziny, szkoły w kontekście „Mojej małej ojczyzny”.
3. Rozbudzanie zamiłowania do patriotyzmu, historii naszego kraju i wartości symboli narodowych.
Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce – Kaja Kowalczyk, kl. III,
- II miejsce – Marlena Glanowska, kl. II,
- III miejsce – Klaudia Chojna, kl. I.
- Wyróżnienie – Bernadetta Wiktor, kl. II.
Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie !!!
Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!
/wychowawcy świetlicy/
REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY
- Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców oraz Szkolna Rada Uczniowska Szkoły Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach
- Uczestnikami konkursu są przedszkolaki i uczniowie SP w Woźnikach
- Cele konkursu:
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej,
- pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych
- Zadanie konkursowe:
Zadanie polega na wykonaniu stroika bożonarodzeniowego.
Stroiki i można wykonać dowolną techniką. Prace mogą być wykonane z pomocą osób dorosłych. Każda praca musi zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia, klasa lub nazwa grupy przedszkolnej
- Termin konkursu:
Prace należy składać od dnia 05.12 do 13.12 u p. Magdaleny Piotrowskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.12.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu dnia 22.12.
6. Postanowienia końcowe:
Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność organizatora konkursu i wystawione będą na sprzedaż podczas kiermaszu świątecznego organizowanego przez Radę Rodziców.
Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
Magdalena Piotrowska
UZALEŻNIENIA NISZCZĄ MARZENIA – ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE KL.VII i VIII
W ramach zajęć profilaktycznych uczniowie z klasy VII i VIII przygotowali i przedstawili na swoich godzinach wychowawczych prezentacje, plakaty i foldery na temat uzależnień związanych z paleniem substancji psychoaktywnych, w tym papierosów i e-papierosów.
Zebrane i zaprezentowane przez nich wiadomości o zagrożeniach wynikających z palenia, stanowią nie tylko szczegółowe informacje o skutkach tego nałogu, ale przede wszystkim mają profilaktyczny cel, jakim jest jego zapobieganie.
Przygotowane przez uczniów materiały zostały umieszczone na ogólnodostępnej gazetce szkolnej, a prezentacje są do obejrzenia poniżej.
B.U
Jesienna zbiórka baterii i telefonów komórkowych
Jesienna zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych odbędzie się w dniach 02-09.11.2022r. Przyniesione baterie należy zgłosić p. G. Jochymek, a następnie wrzucić do specjalnego pojemnika ( czarny kosz), który znajduje się przed wejściem do szkoły od strony placu zabaw. Telefony komórkowe należy przekazać nauczycielowi ( nie wrzucać do kosza). Uczniowie klas I- VIII otrzymają pozytywną uwagę za udział w zbiórce (Uwaga! Warunkiem jej otrzymania jest zebranie min. pół woreczka tych odpadów oraz zgłoszenie przyniesienia odpadów przed wrzuceniem ich do pojemnika).
/G.J./
Zbieramy słodycze
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
- 9
Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Polećmy w kosmos” jest Klub Tyniec. Zadaniem uczestników kategorii praca plastyczna było przedstawić wymarzony kosmiczny skafander. Na konkurs wpłynęło 148 prac, w tym 126 w technice płaskiej i 22 w technice przestrzennej, z 16 przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych. Jury pod przewodnictwem Magdaleny Smolińskiej, magister sztuki Grażyny Stępniewskiej - Szynalik i magistra sztuki Piotra Berniaka postanowiło przyznać następujące nagrody uczniom z naszej szkoły:
Kategoria wiekowa 7-8 lat
I miejsce Wojciech Bołoz
III miejsce Mikołaj Frank
Dawid Kwarciak
Wyróżnienie: Oliwia Sieprawska, Bernadetta Wiktor, Wojciech Ciepły, Eryk Wądolny, Dominika
Górecka
Laureatów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Sienkiewicz.
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w piątek 21 października 2022 r. o godz. 16:00 w Klubie Tyniec.
Gratulujemy!!!
A.S.
ZAKRĘTKI DLA OLIWIERA
Z inicjatywy naszego Szkolnego Koła Wolontariatu "Bezpiecznik" dołączyliśmy do charytatywnej zbiòrki plastikowych nakrętek na rzecz leczenia Oliviera Komana - 7 miesięcznego wadowiczanina, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Zebrane dotychczas nakrętki zostały już przekazane rodzicom dziecka z nadzieją na jego powrőt do zdrowia.
Dziękujemy wszystkim za bezinteresowne przynoszenie nakrętek i prosimy o dalsze wspieranie naszych akcji.
Członkowie SKWB
Dzień Edukacji Narodowej
- 1
Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października. To święto wszystkich pracowników oświaty, w tym również nauczycieli, reprezentujących zawód, który powstał wraz z narodzinami cywilizacji. W naszej szkole apel z tej okazji odbył się 12 września. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Lidia Wilk wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy wychowawczo-dydaktycznej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości. Druga część spotkania miała formę lekcji wychowawczej, podczas, której uczniowie zaprezentowali krótkie referaty dotyczące genezy powstania święta KEN i okazali wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły przygotowanym programem artystycznym. Na scenie wybrzmiały piosenki i zaprezentowano tańce. Na zakończenie popłynęły do wszystkich pracowników zaangażowanych w proces edukacji życzenia od uczniów jak również od przedstawicieli Rady Rodziców.
Współcześni nauczyciele mierzą się z wieloma wyzwaniami. Choć system edukacji, sposób wykładania wiedzy i relacja między nauczycielem a uczniem zmieniały się na przestrzeni wieków, nie zmieniło się jedno – by uczeń mógł rozwinąć skrzydła, potrzebuje nauczyciela, który wskaże mu drogę. Doceniajmy swoich nauczycieli nie tylko w tym szczególnym dniu, ale na co dzień.
A.S/A.P-M.
zdjęcia zobacz w galerii
Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego
Organizatorem gminnego konkursu plastycznego jest Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Prace można było składać w następujących kategoriach: przedszkole /dzieci 3 do 4 lata/ złożono 38 prac, /dzieci 5 i 6 lat/ złożono 61 prac, klasy I-III złożono 136 prac, klasy IV-VIII złożono 161 prac. Na konkurs spłynęło łącznie 396 prac. W dniu 6 października 2022 r. komisja konkursowa w składzie: Mira Sabatowicz-Ziob, Zbigniew Ziob, Katarzyna Sarnecka, Grzegorz Sarnecki wybrała prace, którym zostały przyznane miejsca oraz wyróżnienia. W konkursie zostały nagrodzone następujące osoby z naszej szkoły:
Kategoria II przedszkole (dzieci 5 i 6 lat)
III miejsce Szymon Dubel
wyróżnienie Dawid Salepa
Kategoria III klasy I-III
II miejsce Bernadetta Wiktor – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce Alan Kondak
wyróżnienie Maja Łopatecka
wyróżnienie Marlena Glanowska- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria IV klasy IV-VIII
I miejsce Jakub Haj - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
wyróżnienie Klaudia Olesińska- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
wyróżnienie Patrycja Pasieka - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w GOK w Tomicach podczas Rodzinnego Pikniku Jesiennego
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!
A.S.
Pan Grzegorz Giermek EMERYTEM!
- 31
„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są takie osoby, na których myśl zawsze zasypie nas lawina wspomnień…”
Dzisiaj, 5 października br. gościliśmy w naszej szkole Pana Grzegorza Giermka – długoletniego nauczyciela – który we wrześniu przeszedł na emeryturę. Byli wychowankowie, czyli uczniowie klasy siódmej, przygotowali z tej okazji część artystyczną, podczas której wspominano 35. lat pracy zawodowej Pana Grzegorza.
Były wiersze, piosenki, łzy, wspomnienia… Pana Grzegorza zapamiętamy jako nauczyciela nietuzinkowego, pracującego z pasją, świetnego wychowawcę, uczącego młodych ludzi, że „najważniejsze, by zawsze być dobrym człowiekiem”, artystę, wrażliwego na piękno świata, który znajdował czas i życzliwy uśmiech dla każdego.
Za pracę, trud i poświęcenie popłynęły słowa podziękowań od Dyrekcji, Rady Rodziców i uczniów. Nie zabrakło Sto lat w wykonaniu uczniów i rodziców. A oto jak uczniowie zapamiętali Pana Grzegorza:
Szanowny Panie Giermku! Chociaż Pana nie znamy, to doskonale z przerw pamiętamy. Po dzwonku biegnie do klasy roześmiany. Ach, ta burza loków, świetnie ubrany i do tego wąsik uczesany. Dlaczego Pan nie może zostać z nami? Panie Grzesiu, ze świetlicy Pana również pamiętamy…wyjątkowy, miły, dowcipny, pomocny, roześmiany…i tak właśnie Pana zapamiętamy!
Pan Grzegorz Giermek, jeden z wielu pracowników szkoły, bardzo lubiany i szanowany przez uczniów i innych nauczycieli. Namalował wiele obrazów i stworzył cudowne dekoracje na liczne uroczystości. Był on ważną częścią społeczności naszej szkoły. Dziękujemy!
Pan Grzegorz to super gość, nawet kiedy miał nas dość. Uczył nasze mamy, za to najbardziej go kochamy. Był nauczycielem doskonałym i artystą docenianym.
Panie Grzegorzu, DZIĘKUJEMY i życzymy zdrowych, dobrych i szczęśliwych dni!
TRZY IGORY, NADIA, ZUZIA,
GRZEGORZ, OLA – taka duża,
OLIWIERY, BARTEK, TOBIASZ,
FILIP, KUBA, MAREK NOWAK,
ANCYK, ROKSI I EMILKA,
PATI, WERKA I OLIWKA,
ANDŻELIKA wraz Z KAMILĄ,
LENKA, ROMEK też z MARTYNĄ.
TK
Archiwum Aktualności