11 listopada
Zagłosuj!!!
11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości OKG Tomice zaprosił do wysłuchania nagrań – koncertu w wykonaniu dzieci biorących udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się również podczas tego koncertu.
Zachęcam wszystkich do zagłosowania na wybranego solistę, który będzie walczył o uzyskanie Nagrody Publiczności. W tym celu należy:- Obejrzeć koncert.
- Wybrać jedno najlepsze wykonanie solisty.
- Wysłać e-mail na adres kultura@tomice.pl
- W tytule napisać Nagroda Publiczności.
- W treści podać imię i nazwisko solisty, na którego się głosuje oraz podać imię i nazwisko osoby głosującej.
- Z jednego adresu e-mail można oddać tylko jeden głos.
- Solista, który otrzyma największą liczbę głosów, otrzyma NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.
- Głosować można do dnia 15 listopada.
- Spośród wszystkich osób głosujących zostanie rozlosowana nagroda niespodzianka.
- Wyniki głosowania zostaną opublikowane w dniu 17 listopada na stronie OKG Tomice.
Link do koncertu: https://youtu.be/zVfOi4aGSHA
Zapraszam do udziału w głosowaniu.
A.S.
Akcja MEN "Szkoła do hymnu"
Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny włączyli się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”. We wtorek, 10 listopada o godz. 11:11 w salach rozbrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie wszystkich klas, ubrani w strój galowy z przypiętym na piersi kotylionem biało-czerwonym połączeni z nauczycielami podczas lekcji on-line na platformie Zoom, zaśpiewali Hymn Polski. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z wychowawcami również aktywnie włączyły się w w/w akcję. Reakcja na komendy i godne odśpiewanie Hymnu Polski było dla nich ogromnym przeżyciem.
Podsumowanie akcji:
Udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” wzięło ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne. Łącznie do akcji „Szkoła do hymnu” przyłączyło się w 2020 r. 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Najwięcej z województw: mazowieckiego (2 219), śląskiego (1 875), małopolskiego (1 770), wielkopolskiego (1 540), podkarpackiego (1 157) i lubelskiego (1 083). W każdym z pozostałych w województw w akcji uczestniczyło po kilkaset szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Oto statystyki: łódzkie – 943, dolnośląskie – 875, pomorskie – 842, kujawsko-pomorskie – 758, warmińsko-mazurskie – 709, świętokrzyskie – 672, zachodniopomorskie – 555, podlaskie – 449, opolskie – 442, lubuskie – 380. Do akcji śpiewania hymnu narodowego przystąpiły 134 placówki polonijne. Są to szkoły polskie m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Belgii, USA, Kanady, Australii, Ukrainy, Litwy i Białorusi.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizacji tej akcji. To wspaniała lekcja patriotyzmu.
A.S.
zdjęcia kliknij link:http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1390
INFORMACJA O POPEŁNIENIU PLAGIATU
W związku z tym, że Państwa dzieci ucząc się i bawiąc, korzystają w dużym stopniu z informacji zawartych w Internecie, ważne jest aby prawidłowo wykorzystywały te informacje, nie popełniając plagiatu czyli sytuacji, w której dochodzi do naruszenia autorskich praw osobistych twórcy.
W ramach działań profilaktycznych, proszę o poinformowanie swojego dziecka, o odpowiedzialności karnej i cywilnej z tytułu popełnienia plagiatu, w celu przedstawienia go jako własnej pracy lub zadania domowego.
Symbol „R –ka w kółku”® - znaczy zarejestrowany znakiem towarowym. Produkt oznaczony tym znakiem, użyty bez zgody autora podlega karze. Ochronę przed takim działaniem reguluje art. 115 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych w Kodeksie Karnym: „Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.B.U.
Zdalne nauczanie w klasach I - VIII
Szanowni Państwo,
Decyzją MEN od poniedziałku, 9 listopada br. do 29 listopada br. klasy I –VIII będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Bez zmian pracują oddziały przedszkolne.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła ma obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlicy dla uczniów klas I-III rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W związku z powyższym osoby, które chciałyby skorzystać z takiej opieki i spełniają ww. warunek proszę o informację przez dziennik do dnia 7.11.2020 r.
Dyrektor szkoły
Lidia Wilk
„Szkoła pamięta”
Dyplom za udział w akcji:
UWAGA!!! KONKURS PROFILAKTYCZNY
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas od I - VII do udziału w szkolnym konkursie profilaktyczno - plastycznym pod hasłem:,,AGRESJA BOLI!”.Prace plastyczne należy wykonać techniką dowolną w formie A3, w terminie do 30 listopada 2020r.
Konkurs zorganizowany jest w ramach działań profilaktycznych przez pedagoga szkolnego i ma na celu poprzez technikę plastyczną ukazać problemy związane z rodzajami wszelkiej przemocy oraz utrwalać u uczniów prawidłową postawę wobec wszelkich zachowań agresywnych. Prace plastyczne proszę przynieść do szkoły i złożyć u pani pedagog po zakończeniu nauki zdalnej.
B.U
Zdalne nauczanie
Szanowni Rodzice
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wchodzą w życie od poniedziałku 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
Oddziały Przedszkolne i klasy I-III pracują w trybie stacjonarnym, informacje dotyczące zmian w planie lekcji przesłane są przez dziennik elektroniczny.
Pracujemy w szkole i w razie pytań, problemów sprzętowych lub innych, proszę o kontakt telefoniczny lub przez dziennik elektroniczny z wychowawcami lub dyrekcją szkoły, będziemy starali się pomóc w ich rozwiązaniu.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Lidia Wilk
Nasz sukces w gminnym konkursie plastycznym!
Organizatorem gminnego konkursu plastycznego pt. “Pocztówka z wakacji” jest Organizatorem konkursu był Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, uwrażliwienie na piękno przyrody, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz poznanie potrzeb w zakresie spędzenia wolnego czasu w okresie wakacji.
Prace można było składać w następujących kategoriach:
* I kategoria: przedszkole /dzieci 3 do 4 lata/ złożono 9 prac
* II kategoria: przedszkole /dzieci 5 i 6 lat/ złożono 28 prac
* III kategoria: klasy I-III złożono 35 prac
* IV kategoria: klasy IV-VIII złożono 115 prac
Na konkurs spłynęło łącznie 187 prac.
W dniu 9 października 2020 r. komisja konkursowa w składzie: Mira Sabatowicz, Zbigniew Ziob,
Paulina Wijasińska wybrała prace, którym zostały przyznane miejsca oraz wyróżnienia.
W konkursie zostały nagrodzone następujące osoby z naszej szkoły:
Kategoria I przedszkole (dzieci 3 i 4 lata)
I miejsce Antonina Pająk
II miejsce Aleksandra Głąb
III miejsce Anna Radwan
Wyróżnienie: Tomasz Chojna , Oliwia Wiktor , Stanisław Świdergał , Dawid Salepa , Oliwia Piwowarczyk
Opiekunem wszystkich laureatów w tej kategorii jest pani Alina Hardek.
Kategoria II przedszkole (dzieci 5 i 6 lat)
I miejsce Oskar Chojna – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce Miłosz Kajdas - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce Klaudia Chojna - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Wyróżnienie : Katarzyna Ostafin – opiekun Magdalena Piotrowska
Aleksander Galus , Bernadetta Wiktor, Jessica Tomczyszyn - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Kategoria IV klasy IV-VIII
I miejsce Antonina Wołek - opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Wyróżnienie: Kamila Studnicka , Aleksandra Kot- opiekun Agnieszka Sienkiewicz
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!!! Wystawa pokonkursowa dostępna jest w sali w Ośrodku Kultury Gminy Tomice.
A.S.
Zdjęcia kliknij link:http://spwozniki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1386
„PRZEMOC BOLI”– PREZENTACJA
W ramach działań Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, na zajęciach w świetlicy szkolnej, uczennica kl. III – Klaudia Matyjasik i uczennica kl. IV - Wiktoria Krakowska, przygotowały prezentację pt. „Przemoc boli”. W krótkiej formie multimedialnej zaprezentowały obrazy z hasłami związanymi z problemem przemocy i jej skutkami wpływającymi na osoby, które w swoim życiu ją doświadczają. Prezentacja ta, ma na celu, nie tylko uwrażliwić nas na ten bolesny temat ale także przestrzec przed biernością w razie jej wystąpienia, w naszej obecności. Popierając tą profilaktyczną inicjatywę uczennic z młodszych klas - zapraszamy do jej oglądnięcia.
K.M./W.K.
Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej
13 października w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszej społeczności, gdyż uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli. W tym roku szkolnym kandydowali wszyscy członkowie „trójek klasowych” oraz każdy chętny do pracy w SU. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem wyborów czuwała specjalnie powołana komisja w składzie: Dominik Kucia, Patryk Jabłoński i Łukasz Wiktor. Po skrupulatnym przeliczeniu głosów, przewodniczącą szkoły została Klaudia Olesińska, zastępcą Tomasz Micherda, sekretarzem Andrzej Dębski. Pozostali kandydaci weszli w skład Szkolnej Rady Uczniowskiej . Komisja wyborcza sporządziła protokół, którego kopie powieszone są na gazetkach SU. Wybory przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Wybranej Radzie Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz Społeczności Szkolnej, a Komisji Wyborczej dziękujemy za rzetelną pracę.
Dominik Kucia, opiekunowie SRU
Zawieszenie zajęć
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z potwierdzeniem w szkole zakażeń Covid-19, decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Wadowicach Oddziały Przedszkolne „B” i „D” przechodzą na zdalne nauczanie. Oddział Przedszkolny "D" od 12 - 16.10.2020r., natomiast Oddział Przedszkolny "B" od 15 - 19.10.2020r. włącznie.
Uczniowie objęci kwarantanną będą otrzymywali drogą elektroniczną treści edukacyjne od nauczycieli uczących w poszczególnych klasach.
Powyższa sytuacja powinna jeszcze bardziej mobilizować nas wszystkich do rygorystycznego przestrzegania ustalonych procedur.
Apeluję - Zachowujmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce, zasłaniajmy usta i nos.Dyrektor szkoły
Lidia Wilk
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Już niedługo Dzień Edukacji Narodowej, dlatego Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby dla każdego Nauczyciela i Pracownika naszej Szkoły zakwitła wiosna, nie tylko w sercach, ale i na korytarzu. Samorząd zaangażował całą naszą społeczność uczniowską do stworzenia ogromnego bukietu wdzięczności, w podzięce za trud i okazane serce. Dziękujemy Wam za uśmiech, motywację, pomoc, dobre słowo i wiarę, że wyrośniemy na dobrych ludzi.
Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły, realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Samorząd Uczniowski
Zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych- aktualności
Ze względów technicznych całoroczna zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych będzie ograniczona do zbiórki w określonych terminach ( jesienią i wiosną).
Pierwszy termin zbiórki to miesiąc PAŹDZIERNIK. Uczeń, który chce włączyć się w zbiórkę, przynosi baterie/telefony do p. G. Jochymek lub p. K. Świdergał. Za udział w zbiórce elektrośmieci uczeń otrzyma pozytywną uwagę (min. ilość to 1/3 woreczka). Odbiorcą tych odpadów jest firma Biosystem, która dla szkół najbardziej aktywnych w zbiórce przewiduje nagrody.
/SRU/
WOLONTARIAT "BEZPIECZNIK" WSPIERA AKCJĘ "KREDKOBRANIE"
W połowie września 2020r. grupa uczniów z kl. VIII: Julia Mikołajczyk, Wiktoria Piszczek, Oliwia Burliga, i Dominik Kucia oraz z kl.VII - Antonia Wołek, działających w Szkolnym Kole Wolontariatu ,,Bezpiecznik” pod opieką p. Beaty Ulatowskiej i p. Małgorzaty Lachendrowicz zorganizowała w szkole zbiórkę charytatywną ‘’Kredkobranie’’ Celem tej akcji była zbiórka przedmiotów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach. Akcja trwała do 30 września 2020r. Zbierane były m.in. zeszyty, długopisy, ołówki, farby, pędzle, bloki kolorowe, kleje, pisaki i wiele innych przedmiotów szkolnych. 30 września 2020r. uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapakowali do pudełek przedmioty i artykuły szkolne zebrane przez uczniów z klas od I - VIII. Wszystkie zebrane dary trafią jak najszybciej do dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.
Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują z całego serca wszystkim uczniom, którzy włączyli się do zbiórki darów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kreskach.
Członek szkolnego Koła Wolontariatu:
ucz. kl. VIII
Dominik Kucia
Ogólnopolski projekt edukacyjny „EKO-SZKOŁA”
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcje „EKO- SZKOŁA”, który powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będą dzielić się pomysłami jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.
Organizatorem projektu jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Projekt skierowany jest dla przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek edukacyjnych z terenu całej Polski.
W ramach projektu nauczyciele wraz z uczniami i przedszkolakami będą realizować przedsięwzięcia kształtujące postawy proekologiczne. Wynikami tych działań będą dzielić się na stronie internetowej szkoły i gazetkach. Szkolny koordynator projektu sporządzi raport końcowy z wszystkich działań i prześle organizatorowi, który zdecyduje o przyznaniu tytułu „EKO- SZKOŁA 2020”. Do dzieła!
/G.J./
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień chłopaka”. Z tej okazji nasi chłopcy, zakładając krawaty zadbali o to, aby wyglądać w tym dniu wytwornie, uroczyście i elegancko. Wszyscy wyśmienicie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejną akcję Samorządu Uczniowskiego.
/K.Ś/
„Razem możemy więcej - utworzenie trzech placówek opiekuńczo-specjalistycznych w Gminie Tomice”
Gmina Tomice/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 pod nazwą „Razem możemy więcej - utworzenie trzech placówek opiekuńczo-specjalistycznych w Gminie Tomice”. Typ projektu - usługi wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej.
Celem głównym projektu jest zapobieganie zjawisku wykluczenia społecznemu i ubóstwa oraz wspieranie rodziny poprzez działania obejmujące zindywidualizowane i kompleksowe wsparcie 120 dzieci i młodzieży do 18 roku życia (na podstawie numeru PESEL), oraz ich rodziców (tj. 60 os.), poprzez utworzenie trzech placówek wsparcia dziennego w gminie Tomice tj. dwie placówki w Tomicach oraz jedną w Woźnikach, organizację zajęć dostosowanych do zdiagnozowanych potrzeb dzieci oraz rozwinięcie kompetencji kluczowych. Celem nadrzędnym jest wspieranie rodzin w prawidłowym wypełnianiu obowiązków opiekuńczo-wychowawczych. Realizacja projektu pozwoli na stworzenie skutecznego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną, sprzyjający prawidłowemu jej rozwojowi.
Głównymi zadaniami projektu są:
1. Utworzenie placówek – 2 placówek w Tomicach i 1 placówki w Woźnikach.
2. Realizacja zajęć dla dzieci oraz szkoleń dla rodziców.
Rekrutacja będzie ciągła w trakcie funkcjonowania Placówek Wsparcia Dziennego, polegać będzie na przyjmowaniu formularzy w miesięcznych cyklach. Kandydaci będą oceniani przez komisję rekrutacyjną, która zakwalifikuje ich zgodnie z otrzymaną liczbą punktów. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc zostanie utworzona lista rezerwowa. W przypadku gdy zwolni się miejsce w Placówce zostanie zakwalifikowany pierwszy uczestnik z listy rezerwowej. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać z strony internetowej Urzędu Gminy Tomice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach. Dokumenty należy składać w ww. instytucjach oraz we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy.
Więcej informacji o rekrutacji do projektu można uzyskać w GOPS Tomice oraz w placówkach oświatowych.
OFERTA_PLACOWEK_WSPARCIA_DZIENNEGO_W_GMINIE_TOMICE_.pdf
Biuro projektu znajduje się w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach,
ul. Wadowicka 49. Kontakt telefoniczny: 33 823 26 47Biuro czynne jest w godzinach:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00Dokumenty do pobrania:
Deklaracja_uczestnictwa__-dziecko.PDFDeklaracja_uczestnictwa-rodzic.PDF
Formularz_zgloszeniowy-dane_dziecka.PDF
Formularz_zgloszeniowy-dane_uczestnika.PDF
Zasady zwalniania uczniów ze świetlicy szkolnej
ZASADY ZWALNIANIA UCZNIÓW ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
- Ucznia może zwolnić ze świetlicy szkolnej na pisemną prośbę tylko rodzic lub prawny opiekun.
- Zwolnienia można dokonywać w formie elektronicznej na dzienniku elektronicznym lub w formie pisemnej u wychowawców świetlicy.
- Zwolnienie powinno zawierać:
- imię i nazwisko ucznia
- datę zwolnienia
- informację o sposobie powrotu ucznia do domu
- oświadczenie: „Od chwili opuszczenia świetlicy szkolnej przez moje dziecko biorę pełną odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo.”
Wzór zwolnienia:zwolnienie_z_zajec_swietlicowych.pdf
Archiwum Aktualności